![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Criza financiară a clubului FC Botoșani poate fi remediată prin vânzarea jucătorilor de valoare. După ce principalul finanțator al botoșănenilor a făcut public faptul că doresc să se dispenseze de serviciile atacantului ivorian Kone, următorii care sunt aproape sa se transfere sunt Papp și Ștefoi.
Â
"Și lui Papp sunt obligat să îi dau drumul. Cred că la Vaslui. Am avut o discuție cu domnul Porumboiu pentru Papp și Ștefoi", a declarat Valeriu Iftime.
De menționat este faptul că cei doi jucători vor pleca doar definitiv, împrumutul acestora nefiind luat în considerare.
Â
Â
www.sport.botosani.ro