![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
În urmă cu trei ani, polonezii de la Zaglebie Lubin au oferit un milion de euro pentru a-l lua de la Vaslui pe Bogdan Panait.
Â
Acum, fostul fundaș al Vasluiului traversează o perioadă critică din cariera sa, fiind pus pe liber de conducerea tehnică a grupării moldovene.
Â
„Nu este nicio problemă pentru că am fost pus pe lista de transferuri. Așa este în fotbal. Mai ai și momente nefericite. Sunt profesionst și respect decizia clubului”, a spus Panait, care a recunoscut că până la finele săptămânii se va decide la ce echipă va continua să joace: „Nu mi-am căutat echipă, dar nu-mi fac probleme. Sunt acasă la Ploiești, dar nu știu nimic de Petrolul. Am și alte semnale de la alte cluburi din Liga I și Liga a II-a. O să mă decid în zilele următoare unde voi juca, pentru că deja echipele au început pregătirile și nu vreau să rămân în urmă”.
articol scris de Adi ENĂ‚ȘOAIE
Â