Memoriu la FRF, depus de oficialii studenților

26 Aug. 2008, 13:43 Liga 2

Partida din prima etapă a ligii a doua,  seria I, desfășurată pe stadionul Ghermănești dintre  FC Snagov și Sportul Studențesc încheiată nedecis, scor 1-1 ține și acum “capul de afiș”, datorită scandalului izbucnit din cauza centralului de la aceea partidă, Claudiu Baboia care a greșit în mod nepermis la eliminarea jucătorului Ciupe Raul de pe partea dreaptă precum și la acordarea unui penalti în minutele de prelungire a jocului în favoarea celor de la Snagov. In urma acestei decizii, oficialii clubului Sportul Studențesc au făcut un memoriu la Federația Română de Fotbal împotriva arbitrului care a avut o prestație mai mult decât mediocră la aceea partidă, astfel încât centralul riscă o suspendare de minimum 3 etape.