![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Vicepreședintele Consiliului de Administrație al FC Botoșani, Cornel Șfaițer a spus că atacantul Kone Seydou are șanse mari ca în această iarnă să plece la o altă formație.
În afara discuțiilor pe care oficialii botoșăneni le au cu câteva cluburi din țară, inclusiv din prima ligă, mai există varianta ca atacantul botoșănean să plece la o formație din Rusia sau la una din liga a doua germană.
Â
„Am demarat discuții cu mai mulți impresari pentru Kone dar și pentru ceilalți jucători din lot. Pe Kone l-au urmărit mai mulți. Sunt variante atât din campionatul intern cât și din Rusia sau liga a II-a din Germania. În condițiile în care vom vinde un jucător, returul va fi liniștit. Vânzarea unui jucător cu 100.000 de euro ne-ar asigura liniștea, ținând cont că vom fi sprijiniți și de la primărie și Consiliul Local”, a spus Cornel Șfaițer, care a mai adăugat:
Â
„În același timp, nici nu vom vinde jucătorii la prețul pe care l-am dat noi în vară pe jucătorii aduși de la divizia C”.
Â
www.sport.botosani.ro