![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Â
Petrolul a remizat ieri cu Tricolorul Breaza scor 0-0, după un meci încrâncenat și haotic. Galben-albaștrii suferă pe mai multe posturi, văzându-se lipsa de jucători din “mini-lotul” lui Răchită. Transferurile întârzie să vină pentru că nu sunt fonduri. Banii promiși de primarul Volosevici încă nu s-au alocat, deci, nu se poate sta la masă cu nimeni pentru a negocia.
Â
Această dificilă situație în care se afla echipa i-a făcut pe suporterii Petrolului să ia măsuri. Astfel, la următorul amical de sâmbătă vor amplasa cutii special amenajate în tribunele stadionului pentru a strânge bani pentru echipă.
Â
Sâmbătă, de la orele 10:30, pe stadionul “Ilie Oană”, Petrolul Ploiești susține un nou amical, cu Petrolul Teleajen. Suporterii sperând cu această ocazie să strângă din nou bani pentru a ajuta trupa lui Vivi Rachită.
Â
Articol scris de Cosmin Manea
Â