![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Confruntată cu mari probleme financiare, echipa care sezonul trecut sub comanda lui Costel Bucur evolua în Liga I și-a dat duhul! Conducerea clubului a hotărât, pentru a scăpa de datorii, să pună lacătul pe formația fanion a Buzăului.
Â
Principala beneficiară a acestei decizii este CS Otopeni, care în condițiile nou create poate reveni în Seria I.
Â
Gloria nu moare însă de tot, numele ei urmând să fie reprezentat în viitor de echipa secundă a clubului care va lua startul în liga a treia sub numele de FC Gloria Buzău