![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Â
Gloria Buzău este în continuare bună de plată atunci când vine vorba de jucători. Mai ales cei care se află în litigiu cu clubul din cauză că nu și-au primit drepturile financiare conform contractului. Nici nu s-a uscat bine cernala pe convențiile semnate de Nejneru, Barbu, Stoicescu, Vigariu și iată că alți jucători au dat ultimatum pentru încasarea restanțelor.
Â
De această dată a venit rândul portarilor Tomislav Arcaba și Mihai Mincă, primul având de recuperat 10.300 de euro, iar celălalt cu aproximativ 3.000 mai mult. Conducerea Gloriei a ajuns însă la un acord cu cei doi urmând ca astăzi să le vireze o parte din bani. Arcaba a solicitat o primă tranșă de 7.000 de euro, iar restul după 45 de zile, în timp ce Mincă așteaptă 9.000 de euro renunțând însă la diferență.
Â
Articol scris de: Adi SOARE
Â