”FC U” Craiova smulge un punct cu FK Csikszereda, în minutul 90+3. Anghelina marchează superb din lovitură liberă

Răzvan STÎNGĂ 05 Sep. 2020, 20:33 Liga 2

FK Csikszereda și ”FC U” Craiova s-au înfruntat în runda a doua a Ligii 2. În prima etapă ciucanii au câștigat cu 1-0 meciul cu Fotbal Comuna Recea, în timp de oltenii nu au jucat cu Ripensia din cauza cazurilor de COVID-19 de la echipă.

FK Csikszereda – ”FC U” Craiova 1-1

Stadion: Municipal (Miercurea Ciuc – Harghita)

Meciul de pe stadionul Municipal din Miercurea Ciuc, dintre FK Csikszereda și U Craiova 1948 SA, a fost arbitra[ de centralul Claudiu Marcu (Constanţa) și asistenții Alexandra Theodora Apostu (Bacău) și Ciuraru Roberto (Sfântu Gheorghe). Rezervă a fost Dan Florin Dreve (Cluj-Napoca), iar observatori au fost delegați Dan Jiga (Bistriţa) și Bogdan Gheorghiță (Vaslui).

COMENTARIUL LIVE:

FK Csikszereda: Rybansky – Takacs, Intzidis, Apro, Palmeș – Bara, Gonzales – Botorok, Bauza, Marrone – Meszaros
Rezerve: Gyenge, Csonka, Gergely, Csuros, Kalman, Szabo, Rotar, Janos, Suciu
Antrenor: Valentin Suciu

”FC U” Craiova: Popa – Gîț, Gugu, Huyghebaert, Negru – Pop, Anghelina – Ciolacu, Cristea, Răducanu – Bălan
Rezerve: Mogoșanu, Enache, Zimta, Raicer, Albu, Blidar, Munteanu
Antrenor: Nicolo Napoli

♦Min 90+5 Final de meci
♦Min 90+4 1-1 FC U Craiova restabilește egalitatea dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri, ușor lateral dreapta. Marian Anghelina a trimis peste zid, balonul a șters ușor transversala și a intrat în poartă. Faza fiză a fost dictată în urma unui henț comis de autorul golului ciucanilor, Bauza
♦Min 86 Schimbare la ”FC U” Craiova: intră Zimta în locul lui Ciolacu
♦Min 84 Schimbare la FK Csikszereda: intră Suciu, iese Bara
♦Min 79 Suciu mută din nou. Kalman intră, iar Meszaros iese
♦Min 70 O nouă ocazie importantă ratată de Ciolacu. Atacantul primește o pasă pe jos de la Raciu și reia din interiorul careului, din prima, dar șutul trece mult peste poartă
♦Min 62 Schimbare și la FK Csikszereda. Botorok iese, iar în locul lui e introdus Rotar
♦Min 59 Nicolo Napoli face prima schimbare. Iese Cristea, intră Raicea
♦Min 55 Jocul este intens, dar lupta se dă la mijlocul terenului. Până acum, în repriza secundă au lipsit ocaziile importante
♦Min 46 Start joc în repriza a doua
♦Min 45 Pauză la Miercurea Ciuc
♦Min 44 Bauza primește o pasă în adâncime din apărare, îl driblează pe portarul Popa care iese hazardat, încearcă să finalizeze de la 30 m, dar șutul se duce pe lângă. Ciucanii controlează ușor jocul. Oltenii ies cu greu din propria jumătate
♦Min 38 Ocazie bună pentru ”FC U” Craiova. Ciolacu trage din interiorul careului, fără să fie presat de vreun adversar, execuția e bine plasată, dar e scoasă în corner de portarul Rybansky
♦Min 12 1-0 FK Csikszereda deschide repede scorul. Juan-Francisco Bauza marchează cu latul din interiorul careului, după ce primește o pasă peste apărarea oltenilor