![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
În cantonamentul din Antalya, Dinamo II îi va avea la dispoziție și pe băcăuanii Sorin Dutciuc și Olivian Carp. Jucătorii de la Aerostar, primul fiind un vârf de 23 de ani, iar celălalt un mijlocaș ofensiv în vârstă de doar 19 ani, au șansa de a-și arăta calitățile, mai ales că vor face deplasarea împreună cu echipa mare a câinilor.
Â
Cei doi fotbaliști, considerați printre cei mai buni la Aerostar Bacău, au lipsit ieri de la reuniunea lotului formației antrenate de Ioan Sdrobiș.
Â
Â
Articol scris de de Andrei Petrică
Â