![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Antrenorul Octavian Grigore a atribuit numărul mic de goluri marcate de Știința în acest tur atât ineficienței compartimentului ofensiv, cât și a liniei mediane.
Â
“Suntem echipa care a înscris foarte puțin în acest tur de campionat. Poate dacă-l aveam pe Ibraima mai mult timp alta ar fi fost situația golurilor marcate”, au fost cuvintele acestuia.
Â
„Cât despre mijloc, nu pot spune mai nimic, în condițiile în care acest departament nu a fost un liant între mijloc și atac”, a mai spus Octavian Grigore.
Â
Articol scris de :Mihai Râmniceanu
Â