Silvania a pierdut la Câmpia Turzii!

06 Aug. 2009, 13:48 Diverse

Pentru prima sa participare în Liga a II-a, FC Silvania și-a stabilit un program de partide amicale modest, cu doar patru meciuri.

Până acum Silvania a învins pe teren propriu pe Unirea Valea lui Mihai (Liga a IV-a), scor 8 – 1, și Luceafărul Oradea (Liga a III-a), scor 2-1.

Miercuri dimineață, echipa lui Dacian Nastai a pierdut meciul jucat la Mechel Câmpia Turzii, scor 0-1.

Antrenorul Dacian Nastai a aliniat un unsprezece în care am regăsit foarte multe nume noi. La capătul unei reprize în care Raul Crișan și compania nu au rupt gura târgului, tehnicianul șimleuan a aruncat în luptă și “artileria grea”, dar fără efect, deoarece gazdele au marcat unicul gol al întâlnirii, cu aproximativ un sfert de oră înainte de final.

“Echipa a jucat modest. Într-un fel, acest eșec este binevenit, deoarece îi va aduce pe jucători cu picioarele pe pământ. Mai avem mult de muncă”, a comentat președintele Ioan Gurzău.

FC Silvania: Ștef – Varga, Mureșan, R. Crișan, Belcin – Lupo, Villand, Schwarzkopf – Șulea, Cotuț, Puți. Au mai jucat: Muntean, Edvan, Dănilă, Petcuț, Brata, Gavrilescu și Mihoc.