Programul jocurilor și al televizărilor următoarelor două etape din Liga 2. Urmează o nouă intermediară. Când se joacă derby-ul UTA – Poli

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Apr. 2018, 17:30 Actualizat: 17 Apr. 2018, 09:35 Diverse

Urmează două săptămâni aglomerate pentru echipele din Liga 2, cu etape programate la finalul săptămânii, pe 20-22 aprilie, respectiv 28-29 aprilie, dar și cu intermediară în perioada 24-25 aprilie.

Runda a 30-a începe vineri cu meciurile de la Brăila și Timișoara (Ciarda Roșie), continuă sâmbătă cu cinci partide, la Sânmartin, Suceava, Miroslava, Motru și Pitești, și se încheie duminică, lângă București, la Ștefăneștii de Jos. Vor obține victorii la „masa verde” CS Mioveni și ASU Poli.

Etapa 31 debutează marți, de la ora 17:00, cu jocuri la Șiria, respectiv Clinceni. Miercuri, primul meci, cel de la Balotești, e stabilit la ora 11:00, celelalte cinci urmând a se desfășura de la ora 17:00. Știința Miroslava și FC Hermannstadt vor lua puncte din oficiul.

Programul etapei 30 și meciurile care vor fi televizate:

vineri, 20 aprilie, ora 17:00
Dacia Unirea Brăila – Academica Clinceni TelekomSport 1
Ripensia Timișoara – AFC HermannstadtDigiSport 2

sâmbătă, 21 aprilie, ora 11:00
Luceafărul Oradea – CS Balotești
Foresta Suceava – CS Afumați
Știința Miroslava – Dunărea Călărași
Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad
ASA Târgu Mureș – CS Mioveni     0-3
ASU Politehnica Timișoara – Olimpia Satu Mare     3-0

sâmbătă, 21 aprilie, ora 12:00
FC Argeș – Metaloglobus București TelekomSport 1

duminică, 22 aprilie, ora 15:00
Sportul Snagov – Chindia Târgoviște DigiSport 2

Programul etapei 31 și meciurile care vor fi televizate:

marți, 24 aprilie, ora 17:00
UTA Arad – ASU Politehnica TimișoaraDigiSport 1
Academica Clinceni – FC Argeș TelekomSport 1

miercuri, 25 aprilie, ora 11:00
CS Balotești – Ripensia Timișoara

miercuri, 25 aprilie, ora 17:00
Pandurii Târgu Jiu – Sportul Snagov
Dunărea Călărași – Foresta Suceava
TelekomSport 1
CS Afumați – Luceafărul Oradea
CS Mioveni – Dacia Unirea Brăila
Metaloglobus București – Chindia Târgoviște
DigiSport 1
Olimpia Satu Mare – Știința Miroslava         0-3
FC Hermannstadt – ASA Târgu Mureș         3-0

Etapa 32, neprogramată încă:

sâmbătă, 28 aprilie, ora 11:00
Sportul Snagov – Metaloglobus București    
Chindia Târgoviște – Academica Clinceni    
FC Argeș – CS Mioveni    
Ripensia Timișoara – CS Afumați    
Luceafărul Oradea – Dunărea Călărași    
Știința Miroslava – UTA Arad    
ASU Politehnica Timișoara – Pandurii Târgu Jiu    
Dacia Unirea Brăila – AFC Hermannstadt    
Foresta Suceava – Olimpia Satu Mare     3-0
ASA Târgu Mureș – CS Balotești
    0-3

VEZI CLASAMENTUL LIGII 2 și GOLGHETERII

Articol scris de Marius ANGHEL
Foto: Leczki JOZSI

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Apr. 2018, 17:30 Actualizat: 17 Apr. 2018, 09:35 Diverse
Pe aceeași temă