La pas alert spre finalul sezonului de Liga 2. Programul jocurilor și televizărilor celor două etape din această săptămână

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 May. 2018, 15:38 Actualizat: 14 May. 2018, 15:39 Diverse
La pas alert spre finalul sezonului de Liga 2.  Programul jocurilor și televizărilor celor două etape din această săptămână

 

Față de programarea inițială a intermediarei din această săptămână din campionatul Ligii 2, au intervenit două schimbări. Meciul CS Balotești – Chindia Târgoviște a fost devansat cu o oră și jumătate, astfel că nu mai are loc miercuri, de la ora 18, ci de la 16:30. În timp ce partida dintre CS Mioveni și Academica Clinceni a fost mutată cu o zi mai târziu, joi, de la ora 18:00.

În rest, meciurile etapei a 35-a, care are loc miercuri și joi, au rămas stabilite așa cum le-am prezentat și săptămâna trecută. Runda începe miercuri, de la ora 11:00, la Miroslava, acolo unde se deplasează Sportul Snagov, continuă apoi cu două partide programate la ora 16:30, la Balotești și Sibiu, iar ziua se încheie cu jocurile de la ora 18:00, la Timișora (Știința), Motru, Șiria și Afumați.

Joi, de la ora 18:00, au loc meciurile dintre Dunărea Călărași și Dacia Unirea Brăila, respectiv CS Mioveni și Academica Clinceni. În această rundă nu va câștiga nimeni la „masa verde”, fiindcă Olimpia Satu Mare și ASA Târgu Mureș ar fi avut meci direct.

Etapa a 36-a se joacă sâmbătă, duminică și luni

La finalul săptămânii, debutează apoi etapa a 36-a, antepenultima a sezonului, sâmbătă, la ora clasică 11:00. Atunci se joacă doar Ripensia – Pandurii, iar Brăila și UTA vor câștiga la „masa verde”.

Tot sâmbătă, de la ora 13:30, se joacă Metaloglobus – Balotești, iar de la 16:00 începe Chindia – Afumați.

Apoi, duminică, de la ora 11:00, au loc jocuri la Ștefăneștii de Jos, Sânmartin și Suceava, în timp ce la ora 12:30, la Clinceni, se întâlnesc Academica și FC Hermannstadt.

Etapa se încheie luni, când de la ora 18:00 începe derby-ul FC Argeș – Dunărea Călărași.

Programul etapei 35 și meciurile care vor fi televizate:

miercuri, 16 mai, ora 11:00
Știința Miroslava – Sportul Snagov    

miercuri, 16 mai, ora 16:30
CS Balotești – Chindia Târgoviște TelekomSport 1   
AFC Hermannstadt – Metaloglobus București DigiSport 1

miercuri, 16 mai, ora 18:00
ASU Politehnica Timișoara – Foresta Suceava    
Pandurii Târgu Jiu – Luceafărul Oradea    
UTA Arad – Ripensia Timișoara    
CS Afumați – FC Argeș    
Olimpia Satu Mare – ASA Târgu Mureș
, nu se dispută.    

joi, 17 mai, ora 18:00
Dunărea Călărași – Dacia Unirea Brăila DigiSport 1
CS Mioveni – Academica Clinceni – TelekomSport 1

Programul etapei 36 și meciurile care vor fi televizate:

sâmbătă, 19 mai, ora 11:00    
Ripensia Timișoara – Pandurii Târgu Jiu
Dacia Unirea Brăila – Olimpia Satu Mare        3-0
ASA Târgu Mureș – UTA Arad        0-3

sâmbătă, 19 mai, ora 13:30
Metaloglobus București – CS Balotești TelekomSport 1

sâmbătă, 19 mai, ora 16:00
Chindia Târgoviște – CS Afumați DigiSport 1

duminică, 20 mai, ora 11:00
Sportul Snagov – CS Mioveni
Luceafărul Oradea – ASU Politehnica Timișoara
Foresta Suceava – Știința Miroslava

duminică, 20 mai, ora 12:30
Academica Clinceni – AFC Hermannstadt TelekomSport 1

luni, 21 mai, ora 18:00
FC Argeș – Dunărea Călărași DigiSport 1

VEZI CLASAMENTUL LIGII 2 și GOLGHETERII

Articol scris de Marius ANGHEL
Foto: Leckzi JOSZI (Mediafax Foto)

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 May. 2018, 15:38 Actualizat: 14 May. 2018, 15:39 Diverse
Pe aceeași temă