Dinamo II umilită de „studenți” pe propiul teren

27 Sep. 2008, 19:00 Liga 2

Astăzi  pe stadionul „Florea Dumitrache”, studenții au reușit să învingă chiar și în zece oameni pe Dinamo II, scor 0-2, prin reușitele lui Varga (’60) și Andrei Stîngă(’85). Prima repriză a început sub dominarea oaspeților, aceștia creându-și numeroase ocazii prin Postolache, Varga sau  Nicola. În ciuda eliminarii lui Postolache din min. 40, în repriza secundă, studenții s-au dovedit a fi la fel de motivați, asediind poarta lui Matache și reușind în final să obțină o victorie care i-a adus pe poziția a șaptea în clasament. Postolache nu a fost singurul eliminat, antrenorul Adrian Falub fiind trimis în tribune de către centralul Avram pentru proteste.
Altfel, împotriva „câinilor” a evoluat și Cristi Irimia, care a revenit pe gazon după o absență de 6 luni datorată unei tendinite.