Televiziunile și-au ales meciurile pe care le vor transmite în următoarele două etape ale Ligii 2. Programul rundelor 25 și 26

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 13 Mar. 2018, 15:53 Actualizat: 13 Mar. 2018, 16:05 Campionat
Televiziunile și-au ales meciurile pe care le vor transmite în următoarele două etape ale Ligii 2.  Programul rundelor 25 și 26

Cele două televiziuni care dețin drepturile de a transmite fiecare câte două meciuri pe etapă din campionatul Ligii 2 au decis jocurile pe care le vor televiza în rundele 25, respectiv 26. Astfel, în urma acestor alegeri, Federația Română de Fotbal a stabilit programarea respectivelor două etape care vor avea loc în perioada 17-19 martie, respectiv 24-25 martie.

În etapa a 25-a, DigiSport și-a ales să transmită meciurile de la Călărași și Sibiu, în timp ce TelekomSport rămâne pe tactica de a televiza cât mai aproape de București, adică de la Târgoviște și Mioveni.

La Călărăși, Dunărea o întâlnește pe Sportul Snagov, sâmbătă, de la ora 12:00, în timp ce FC Hermannstadt – Pandurii are loc duminică, de la ora 12:00. Chindia joacă pe teren propriu duminică, de la ora 13:00, cu Luceafărul Oradea, în timp ce etapa se încheie luni seară, atunci când CS Mioveni și ASU Poli joacă începând cu ora 18:00. Restul partidelor etapei se joacă la ora clasică a Ligii 2, sâmbătă, de la ora 11:00.

În etapa a 26-a, DigiSport, deținătoarea primelor două opțiuni din fiecare rundă, a ales să transmită partidele care se vor desfășura la Timișoara, pe Ciarda Roșie, respectiv Știința. TelekomSport a mers pe varianta partidelor de la Ștefăneștii de Jos și Șiria. Programarea o puteți observa mai jos.

Ce se poate observa este faptul că cele două televiziuni au început să nu mai transmită concomitent meciurile. Doar în etapa din weekend meciurile de la Sibiu, respectiv Târgoviște se intersectează pe durata unei reprize.

Programul etapei a 25-a:

sâmbătă, 17 martie, ora 11:00
CS Balotești – UTA Arad    
Academica Clinceni – Știința Miroslava    
Metaloglobus București – Foresta Suceava   
FC Argeș – Ripensia Timișoara    
Dacia Unirea Brăila – ASA Târgu Mureș     3-0
CS Afumați – Olimpia Satu Mare     3-0

sâmbătă, 17 martie, ora 12:00
Dunărea Călărași – Sportul Snagov DigiSport 1    

duminică, 18 martie, ora 12:00
FC Hermannstadt – Pandurii Târgu Jiu DigiSport 1   

duminică, 18 martie, ora 13:00
Chindia Târgoviște – Luceafărul Oradea TelekomSport 1   

luni, 19 martie, ora 18:00
CS Mioveni – ASU Politehnica Timișoara TelekomSport 1   

Programul etapei a 26-a:

sâmbătă, 24 martie, ora 11:00
Luceafărul Oradea – Metaloglobus București
Foresta Suceava – Academica Clinceni
Știința Miroslava – CS Mioveni
Pandurii Târgu Jiu – CS Balotești
Olimpia Satu Mare – Dunărea Călărași    0-3
ASA Târgu Mureș – FC Argeș   0-3

sâmbătă, 24 martie, ora 12:30
Sportul Snagov – Dacia Unirea Brăila – TelekomSport 1

sâmbătă, 24 martie, ora 14:30
Ripensia Timișoara – Chindia Târgoviște DigiSport 1

duminică, 25 martie, ora 12:00
UTA Arad – CS Afumați – TelekomSport 1

duminică, 25 martie, ora 14:00
ASU Politehnica Timișoara – AFC Hermannstadt DigiSport 1

Articol scris de Marius ANGHEL
Foto: Pandurii Târgu Jiu

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 13 Mar. 2018, 15:53 Actualizat: 13 Mar. 2018, 16:05 Campionat
Pe aceeași temă