Oprița: „Scorul a fost cam mic. La presingul pe care l-am făcut, era ghinion să nu câștigăm această partidă”

Oprița:**

Liderul seriei a doua, Metalul Reșița a câștigat cu 3-1 la Caransebeș, la capătul unui meci pe care l-a terminat în zece după eliminarea pe final a lui Ciucă și în care gazdele au avut 1-0 după primele șase minute. La conferința de presă, Daniel Oprița, principalul oaspeților, a făcut show.

„O victorie meritată, me-ri-ta-tă, scorul a fost cam mic, după părerea mea, golul lor a fost o întâmplare, în rest nu aveam cum să nu câștigăm. Le-am și spus la pauză, le dăm patru-cinci, i-am mai spus și unui domn de-aici, de la dânșii, că le dăm trei, că m-au supărat cu ceva înainte, și le-am dat trei, că așa meritau! E cel mai bun meci al echipei mele de până acum, sunt mândru de ei, s-au dăruit, au luptat până la capăt și au arătat ca o echipă de adevărați gladiatori. La presingul pe care l-am făcut, era ghinion să nu câștigăm această partidă, chiar aș fi fost dezamăgit și mai supărat decât după orice alt meci dacă nu câștigam azi. Sunt mândru de băieți și merită să fie pe primul loc. Am vrut să câștigăm meciul pentru noi… Nu am avut niciun derby cu Caransebeșul… Am vrut să luăm trei puncte, avem o etapă în care stăm și vrem să ne menținem acolo”, a declarat la sfârșitul partidei tehnicianul reșițean Daniel Oprița.