Marian Pană, înjurat de suporterii Farului

11 Sep. 2011, 15:36 Campionat
Marian Pană,** înjurat de suporterii Farului

FC Farul a obținut victoria cu 2 – 1 în meciul disputat împotriva formației Astra II Giurgiu în cea de-a patra etapă a Ligii a II-a. Pentru „marinari”, golurile au fost marcate de Ivanovic în minutele 21 și 47. Reușita oaspeților a aparținut lui Rusu, care a înscris în minutul 26 al primei reprize.

În timpul meciului, tehnicianul Farului, Marian Pană, a ripostat la reacția suporterilor, care l-au înjurat, spunându-le acestora: „Susțineți echipa, de asta sunteți aici!”. Unul dintre puținii fani ai alb-albaștrilor care s-au aflat în tribune a afirmat ironic: „Care echipă, mă?”. La final, însă, aceștia i-au scandat numele lui Marian Pană.

În altă ordine de idei, antrenorul Farului a fost trimis în tribune în ultimele momente ale meciului, după ce a protestat pentru prelungirea nejustificată a partidei de către arbitrul Erdei Zoltan Iosif din Slatina.

Sursa: Cuget Liber