Lemac, la primul gol în 2014

Mihai Andries 28 Apr. 2014, 19:00 Campionat
Lemac,** la primul gol în 2014

Atacantul împrumutat în vară de la Dinamo a impresionat la începutul sezonului. Denis a marcat ambele goluri în egalul 2-2 smuls în prelungiri la Reșița iar apoi a contribuit decisiv la reușitele cu care Olimpia s-a impus tot pe final la UTA. A urmat eliminarea din meciul cu Motru și o pauză forțată de două etape. N-a mai reușit să înscrie până la finalul lui 2013, deși a evoluat titular în cinci partide.

Venirea lui Boștină din iarnă și, probabil, titularizarea „cadetului” Anca -Trip l-au lăsat pe Lemac pe bancă, acesta având apariții mai puține. A profitat din plin însă sâmbătă de șansa primită de la antrenori. A intrat extrem de montat în joc, s-a zbătut mult și în minutul 74 a reușit să spargă tot ghinionul cu torpila de la 25 metri. Cu siguranță că dacă va știi să profite de acest moment, Lemac va putea redeveni din nou titularul incontestabil din atacul Olimpiei.