Gache: „Mi-ar plăcea să promoveze Săgeata și Tulcea”

Mihai Andries 01 Apr. 2013, 13:09 Campionat
Gache:**

Antrenorul Săgeții Năvodari, Constantin Gache a părăsit terenul obosit de ultimele minute în care gazdele puteau egala, dar mulțumit pentru faptul că tabela a rămas încremenită la 2-1 pentru oaspeți.

„Slobozia este o nucă tare, o echipă bună pentru această divizie, care dacă ne-ar fi învins astăzi s-ar fi înscris cu șanse reale în lupta pentru promovare. Din păcate pentru ei, nu au mai repetat astăzi evoluția bună din meciul cu Brăila. Săgeata a meritat victoria pentru că 80 din 90 de minute noi am fost la pupitru. Am avut, cei drept și șansă ținând cont de ocaziile gazdelor din final. M-au dezamăgit puțin jucătorii intrați în repriza a doua, dar și Pantelie care a alergat foarte mult, dar în van. Spre deosebire de el, Zaharia a fost extrordinar ținând cont de vârsta lui. Au făcut un meci bun Filip, Popa și Goșa în aparare, Apostol și Vezan la mijloc, iar cel mai mult a strălucit astăzi Tigoianu. În lupta pentru promovare tratăm toți adversarii cu același respect. Mi-ar plăcea să promovăm noi împreună cu Tulcea pentru că, indiferent de faptul că ne-am despărțit, Delta va avea mereu un loc în sufletul meu” ne-a declarat Gache.