De ziua lui, Rică Răducanu l-a ironizat pe afaceristul din Yemen care ar vrea să preia Rapidul: s-a îmbrăcat în șeic

Marius ANGHEL 10 May. 2014, 18:44 Campionat
  • Legendarul portar al giuleștenilor, Rică Răducanu, l-a luat peste picior pe șeicul din Yemen, despre care se zvonește că ar dori să devină patronul Rapidului: s-a îmbrăcat în arab, iar în picioare a purtat șlapi
  • Șeicul Husein Abdulah Husein al-Ahmar a luat loc în tribune, alături de Adrian Zamfir, la meciul Rapidului cu Slobozia

Rică Răducanu pare că s-a săturat de personajele care doresc să-și facă imagine pe spatele formației din Giulești. Fostul goalkeeper a transmis acest mesaj într-un stil propriu. Rică s-a îmbrăcat în șeic și a apărut cu această vestimentație pe stadion, cu ocazia partidei de sâmbătă a Rapidului, în compania Sloboziei, pe durata minutelor de încălzire. Pentru ca amuzamentul să fie complet, Rică a preferat să se încalțe cu o pereche de șlapi. Fostul fotbalist a împlinit sâmbătă vârsta de 68 de ani.

Sursa FOTO: Facebook/FC Rapid București

Actualul acționar al giuleștenilor, Adrian Zamfir, poate că nu a privit cu ochi buni gluma lui Rică. El a venit la meci însoțit chiar de omul pe care Răducanu l-a ironizat, Husein Abdulah Husein al-Ahmar, în minutul 30, la scorul de 0-1. Cei doi au părăsit stadionul în minutul 76, la scorul de 1-2. Meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2. Martin (”57 și ”89) a marcat golurile pentru giuleșteni, în timp ce pentru Unirea Slobozia au marcat St. Stan (”10) și R. Soare (”39). Oaspeții au ratat două penalty-uri prin Ivașcă (”20) și Coconașu (”78). Rapidul a avut și doi eliminați, pe Drăghia ”18 (roșu direct) și pe I. Voicu ”90+5 (cumul de galbene).