Cristian Popovici: „Nu ne așteptam la acest scor, dar speram că putem câștiga”

Mihai Andries 17 Nov. 2014, 01:54 Campionat
Cristian Popovici:**

Băcăuanii au dat lovitura la malul mării după ce au spulberat cu 4-1 pe elevii lui Ion Barbu, aflat la primul său meci ca principal în actualul sezon de campionat, după ce clubul a renunțat la serviciile lui Marian Pană. Rezultatul i-a surprins și pe oaspeți, care nu se așteptau la un asemenea scor sever, lucru confirmat și de tehnicianul moldovenilor, la conferința de presă de după meci.

„A fost o victorie obținută cu mare ușurință. Am avut foarte multe ocazii. Nu ne așteptam la acest scor, dar speram că putem câștiga, pentru că și Farul era cam în aceeași situație cu noi, într-o criză de rezultate. Noi veneam după o victorie acasă cu Gloria Buzău, care, practic, ne-a restartat. Am dominat meciul în totalitate și am obținut un succes important, contra unei echipe a Farului poate demoralizate ori lipsită de formă. La pauză, i-am certat pe băieți pentru ratări. Era doar 2-0, iar în repriza a doua se putea întâmpla orice. Aveam și jucători avertizați, care, dintr-o imprudență, puteau fi eliminați. Meciul nu a fost jucat din prima repriză”, a spus Cristi Popovici pentru Ziua Constanța