4 victorii din 4 posibile

06 Sep. 2009, 12:45 Campionat

Liderul Victoria Brănești a obținut un nou succes în etapa a patra, de data aceasta în deplasare la Botoșani cu scorul de 2-0.

Partida a început printr-un moment de reculegere în memoria jucătorului decedat pe teren Alexandru Iatan. În prima repriză de joc ambele echipe au avut ocazii, dar nu au reușit să margheze. Prin încurajarea suporterilor ilfoveni care au parcurs o distanță destul de mare, Victoria a reușit să obțină un penalty în minutul 62 prin jucătorul Bogdan Oprea care a patruns în careu de pe partea dreaptă și a fost faultat. Coman execută penalty-ulș dar este apărat de  Prisacă, mingea revenind la Olariu care deschide scorul. Meciul a continuat într-un joc alert la ambele porții,dar cei din Brănești au reușit să majoreze scorul în minutul 90 prin Ispir care scapă pe contraatac și înscrie cu un șut la colțul lung.

La finalul partidei suporterii echipei FC Botoșani au protestat împotriva echipei și au aplaudat și felicitat echipa adversă.