![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
După o săptămână în care a refuzat să mai ia parte la antrenamentele echipei, Victoraș Cataramă s-a întors la FC Ploiești. Cataramă declarase când a plecat că nu se mai regăsește în actuala organigramă a echipei fără Vivi Răchită și fără căpitanul Cristi Vlad și nu-și mai dorește să continue cu FC Ploiești.
Â
Tânarul mijlocaș dreapta a fost adus la echipă in 2007 de către fostul antrenor al echipei, Vivi Răchită, de la AS Ștefănești.
Â
Amenințat cu suspendarea de către președintele Consiliului Director al FC Ploiești, Marian Manea, Cataramă s-a întors la antrenamentele conduse de Marius Șumudică.
Â
articol scris de Cosmin Manea
Â