![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
După ce l-a readus pe Ion Barbu la echipă, de această dată urmând să fie delegat, SSC Farul a mai făcut o mutare în staff. Clubul finanțat de Ciprian Marica și-a numit un manager sportiv, în persoana unui fost fotbalist la Farul, Rapid, U Craiova, FC Național, Steaua și Dinamo. Este vorba despre Tiberiu Curt (43 de ani), care revine astfel la echipa înființată de suporteri, unde a mai fost manager pentru o scurtă perioadă, în februarie 2018.
„Bine ai venit, Tiberiu Curt! Manager Sportiv FC Farul Constanța”, a anunțat SSC Farul pe pagina sa de Facebook.
Originar din Medgidia, Tiberiu Curt a fost fundaș la Farul, Rapid, U Craiova, FC Național, Steaua și Dinamo, cel mai mult evoluând la echipa din Cotroceni, însă cele mai importante rezultate obținându-le la clubul din Ghencea, două titluri de campionat, în sezoanele 2004/2005 și 2005/2006.
Altfel, SSC Farul joacă, duminică, 27 ianuarie, de la ora 14:30, la stadionul „Marin Anastasovici” din Giurgiu, un amical cu prim-divizionara Astra. Până acum a disputat două parte de pregătire, ambele câștigate cu 5-0, cu FC Farul, echipă din Liga 4 deținută tot de Marica, și CS Făurei.