![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Rămași doar cu Bălgrădean (21 de ani) și Bak (22 de ani), salontanii s-au orientat spre piața externă pentru a compensa absența de lungă durată a ungurului Takacs, accidentat în turul campionatului. Opțiunea bihorenilor se numește Joaquin Spina, are 24 de ani și se pare că a semnat pe 3 ani cu clubul finanțat de Marius Vizer. Italianul a jucat ultima dată la Gallipoli, unde a fost coleg cu Cristian Cigan, revenit în iarnă de la Sambenedettese.
articol scris de Mihai Andrieș
Â