Dacia a testat 3 brazilieni în amicalul cu Bușteni

24 Jul. 2009, 13:10 Bursa transferurilor

Dacia Mioveni a disputat miercuri seara la Sinaia un meci amical cu FC Bușteni, galben-verzii impunându-se cu 4-1.

Partida a fost un bun prilej pentru antrenorul Iordan Eftimie sã testeze cei trei brazilieni Ayza, Lucas si Tomas, adusi de la FC Bihor Oradea, acestia jucând în prima reprizã. Golurile au fost marcate de Ayza (dupã un un – doi cu Vladu), Lucas (cu capul dupã un corner), Sãndulescu (sut din 6 m), Vintilã (sut din careu, dupã o pasã de la Badea). Cei trei brazilieni au sosit în cantonament marti noaptea, iar dacã argesenii vor fi multumiti de prestatiile lor din amicale, îi vor transfera.

Dacia – FC Busteni 4-1 (2-1)

Dacia (prima reprizã): Popescu – Rosu, Miulescu, Șerban, Vladu – Mormolea, Nilã, Marinescu, Ayza – tomas, Lucas
Dacia (repriza a doua): Ilie РCojocaru, Ṣndulescu, Stoica, Baicu РCosereanu, Huzuneanu, Nistor, Cataṇ РBadea, Vintiḷ.

Sursa: csdacia-mioveni.ro