![Poli Timișoara a intrat într-o nouă ”eră”, după îndepărtarea lui Costel Pantilimon. Nici Paul Codrea nu a mai rămas. Druckeria revine la ”butoane”, iar clubul are o nouă conducere executivă și tehnică](https://media.prosport.ro/b56mwsfhN2ORIyl8PZx_RzLcajM=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSorin-Brindescu-Cristian-Galan-poli-timisoara-4-1024x576.jpg)
Â
Sosiți în România la începutul lui august, Thiago Fevaro și Fernandes Paolo de Oliveira n-au făcut prea mulți purici la Municipal Târgoviște, fiind repede expediați acasă ! Cei doi brazilieni, recomandați conducerii dâmbovițenilor de Dias Reginaldo n-au apucat să joace decât un meci în tricolul FCM-ului, însă la satelit, în deplasarea echipei a doua de la … Dărmănești (1-0).
Â
Impresia lăsată antrenorilor nu a fost deloc bună, încă de la primele antrenamente, astfel că renunțarea la serviciile celor doi a venit ca o consecință firească. Fevaro și Fernandes evoluaseră exclusiv în campionatele regionale din Brazilia, asta deși președintele lui Municipal, Cătălin Neculăescu, declarase într-o emisiune televizată că unul dintre ei vine direct din … Serie B !
Â
Articol scris de: Ionuț Marin