![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Sportul Studențesc a făcut prima achiziție din această iarnă, obținând semnătura juniorului Codruț Cioranu, format la Progresul București. Acesta a devenit liber de contract la finele lunii ianuarie, ca urmare a hotărârii Camerei Naționale pentru Soluționarea Litigiilor și de atunci se pregătește împreună cu alb-negrii. Cioranu are 18 ani, evoluează pe postul de fundaș central și face parte din lotul național antrenat de Cristian Sava, alături de un alt echipier al Sportului, Dean Beța.