![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Președintele clubului gălățean FC Dunărea susține că în această iarnă se va despărți de câțiva jucători care n-au dat satisfacție în turul campionatului.
Â
„Am tras linie și am ajuns la concluzia că nu toți oamenii din lot au dat satisfacție. Am apelat la ei atunci când au apărut accidentări și suspendări printre titulari, însă nu ne-au ajutat. Ne vom despărți de trei-patru dintre ei și vor veni doi jucători care să acopere posturile vulnerabile”, a declarat Auraș Brașoveanu. Țintele campaniei de transferuri sunt un atacant și un mijlocaș central.
articol scris de Dănuț Lungu