![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Valeriu Iftime vorbește despre sezonul viitor și nu-și propune obiective mărețe cu echipa botoșăneană. Â "Pot să vă spun că avem bani până în vară, după care nu știu ce va fi sezonul viitor. Probabil vor pleca 4-5 fotbaliști, în funcție de ce oferte avem, pentru a face rost de bani, și vom aduce 3-4 jucători, ca să acoperim golurile lăsate. Per total nu avem obiectiv pentru sezonul viitor. Eu zic că Cristi Popovici și Marius Gireadă vor rămâne la noi și din vară, încă n-am semnat nimic, însă cred că nu vor fi probleme", a declarat președintele CA FC Botoșani.