![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Goalkeeperul Andrei Vlad, adus în momentul în care FC Ploiești nu îi avea ca portari decât pe Iatan și Popa,nu a apucat să joace pentru noua sa echipă decât în două meciuri din Cupa Romaniei. Portarul a fost folosit în meciurile cu Steaua II și Universitatea Craiova, partide în care a încasat 5 goluri, dar în campionat nu a fost folosit niciun minut.
Â
Jucătorul de 24 de ani, împrumutat de la Dinamo București, a fost solicitat de către clubul care îl are în proprietate pentru a se întoarce la echipa din "Ștefan cel Mare", încă din această iarnă. Cel mai probabil, Vlad va rămâne la echipa secundă, care evolueaza tot în seria I a Diviziei B.
Â
www.ziarulprahova.ro