Prima Brăduț umilită la Sita Buzăului

Publicat: 26 Apr. 2010, 18:31 Actualizat: 26 Apr. 2010, 18:32 Ligi județene
Prima Brăduț umilită la Sita Buzăului

În condițiile în care victoriile lui Zagón au devenit obișnuință
în Liga a IV-a a Covasnăi, singurele surprize au venit de la Sita
Buzăului și Târgu Secuiesc unde gazdele celor două întâlniri au
învins la scor echipe mai bine cotate. Victoria celor de la Sita
Buzăului iese și mai mult în evidență prin prisma faptului că
gazdele erau pe penultimul loc înaintea acestui meci, în timp ce
oaspeții erau pe locul al treilea. Dar iată mai jos rezultatele
complete:

Avântul Ilieni – Stăruința Bodoc 0-1 A marcat:
Nagy (56)
KSE Tg. Secuiesc – CSO Baraolt 5-2 Au marcat:
Surdu (3), Dobozi (6, 27), Bence (75), Salamon (78) / Benedek (14),
Barabás (58)
Spartacus Hăghig – Zágon 1-6 Au marcat: Rupi (27)
/ Spetcu (16), Dobricza (19, 69), Kiss Cs. (24, 85), Dénes
(39)
FC Brețcu – Viitorul Sf. Gheorghe 2-2 Au marcat:
Cășuneanu (59), Fenechiu (62) / Moldoveanu (51), Males (55)
Dosza Dalnic РFC Ojdula 1-3 Au marcat: Bo̩r (45)
/ SzÅ‘cs L. (5 – autogol), Szekrény (20, 67)
Nemere Ghelința – CSO Belin 4-1 Au marcat: Török
(14, 52), László (35), Csulak (90+1) / Gergely (54 – 11m)
FC Păpăuți – PerkÅ‘ 1-2
Progresul Sita Buzăului – Prima Brăduț 4-0!!

1. Zágon 23 21 2 0 109 – 12 65 +32
2. FC Ojdula 23 15 4 4 46 – 23 49 +16
3. Prima Brăduț 23 14 1 8 50 – 27 43 +1
4. PerkÅ‘ 23 14 0 9 38 – 28 42 +9
5. FC Păpăuți 23 13 2 8 56 – 40 41 +5
6. Stăruința Bodoc 23 13 2 8 54 – 38 41 +8
7. Nemere Ghelința 23 12 3 8 48 – 33 39 +6
8. FC Brețcu 23 10 5 8 45 – 39 35 -1
9. Viitorul Sf. Gheorghe 23 11 3 9 41 – 43 36 +3
10. Avântul Ilieni 23 7 5 11 46 – 59 26 -10
11. CSO Baraolt 23 7 3 13 42 – 42 24 -9
12. Dosza Dalnic 23 7 1 15 43 – 64 22 -14
13. Progresul Sita Buzăului 23 7 1 15 38 – 74 22 -14
14. CSO Belin 23 5 5 13 29 – 51 20 -16
15. Spartacus Hăghig 23 5 1 17 39 – 83 16 -20
16. KSE Tg. Secuiesc 23 3 2 18 22 – 90 11 -25

Etapa viitoare: Prima Brăduț – CSO Belin, FC
Ojdula – Progresul Sita Buzăului, Zágon – Dosza Dalnic, Stăruința
Bodoc – Spartacus Hăghig, PerkÅ‘ – Avântul Ilieni, Viitorul Sf.
Gheorghe – FC Păpăuți, CSO Baraolt – FC Brețcu, Nemere Ghelința –
KSE Tg. Secuiesc.

Sursa: Háromszék

Publicat: 26 Apr. 2010, 18:31 Actualizat: 26 Apr. 2010, 18:32 Ligi județene
Pe aceeași temă