Muncitorul are spor!

Publicat: 03 Oct. 2011, 15:32 Actualizat: 03 Oct. 2011, 15:34 Ligi județene
Muncitorul  are spor!

O nouă etapă, un nou pas înainte pentru trupa din „Lend”. Muncitorul Reșița a mai câștigat un punct după ultimul weekend și e tot mai clar că poate conduce campionatul de la un capăt la celălalt.

Fără concitadinii de la Gloria (promovați în Liga a III-a), practic „gospodarii” nu au un adevărat „challenger” în județ. Una dintre formațiile ce se puteau apropia de lider era Metalul Bocșa dar aceasta a fost învinsă la Moldova Nouă după ce a câștigat într-o restanță cu Prolaz. Bistra Glimboca a suferit o înfrângere surprinzătoare la Minerul Dognecea astfel că Muncitorul s-a îndepărtat la șase puncte de un loc secund care și-a tot schimbat ocupanta.

În ciuda victoriei mari a liderului (8-0 cu Prolaz Karasevo), scorul etapei a fost realizat de Metalul Oțelu Roșu în partida cu Hercules Băile Herculane, 9-0! În timp ce cel mai spectaculos joc a fost Voința Lupac-AS Berzasca 4-3.

Rezultatele etapei a VII-a:

Metalul Oțelu Roșu – Hercules Băile Herculane 9-0
Minerul Dognecea – Bistra Glimboca 5-1
Nera Bozovici – Timișul Slatina Timiș 1-2
Semenicul Văliug – Starigrad Karasevo 1299 5-1
Moldo-Forest Moldova Nouă – Metalul Bocșa 2-1
Voința Lupac – AS Berzasca 4-3
Muncitorul Reșița – Prolaz Karasevo 8-0
Minerul Anina – AS Oravița, se dispută pe data de 19 octombrie

Restanță din prima etapă: Metalul Bocșa – Prolaz Karasevo 3-1

CLASAMENT

1. Muncitorul Reșița 7 7 0 0 35-6 21
2. Metalul Bocșa 7 5 0 2 18-10 15
3. Moldo-Forest Md. Nouă 7 4 2 1 11-4 14
4. Bistra Glimboca 7 4 1 2 12-12 13
5. Metalul Oțelu Roșu 7 4 0 3 18-12 12
6. AS Oravița 6 4 0 2 18-12 12
7. Voința Lupac 7 4 0 3 13-16 12
8. AS Berzasca 7 3 1 3 16-12 10
9. Nera Bozovici 7 3 1 3 14-14 10
10. Minerul Anina 6 3 0 3 16-12 9
11. Semenicul Văliug 7 3 0 4 14-16 9
12. Hercules B. Herculane 7 3 0 4 15-23 9
13. Timișul Slatina Timiș 7 2 0 5 12-18 6
14. Minerul Dognecea 7 2 0 5 15-24 6
15. Starigrad Karasevo 1299 7 1 1 5 3-17 4
16. Prolaz Karasevo 7 0 0 7 4-26 0

Etapa viitoare, a VIII-a:

Bistra Glimboca – Metalul Oțelu Roșu
Timișul Slatina Timiș – Minerul Dognecea
Starigrad Karasevo 1299 – Nera Bozovici
Metalul Bocșa – Semenicul Văliug
Moldo-Forest Moldova Nouă – Minerul Anina
Herculesc Băile Herculane – Muncitorul Reșița
Prolaz Karasevo – Voința Lupac
AS Berzasca – AS Oravița

articol scris de Cornel BIHOLARI
foto de Florin Știube

Publicat: 03 Oct. 2011, 15:32 Actualizat: 03 Oct. 2011, 15:34 Ligi județene
Pe aceeași temă