Meci întrerupt la Căuaș

Publicat: 28 Apr. 2010, 21:28 Actualizat: 28 Apr. 2010, 21:29 Ligi județene
Meci întrerupt la Căuaș

Etapă plină de evenimente în Liga a 4-a sătmăreană. În seria B,
la Căuaș, partida Olimpia – Unirea Tășnad (foto) a
fost întreruptă în minutul 44 , la scorul de 2-1 pentru gazde.
Atacantul Vasilică Mihovici de la Căuaș l-a luat de gît pe
centralul partidei după ce acesta i-a arătat cartonașul roșu pentru
bruscarea unui adversar! Cei de la Căuaș riscă să piardă la masa
verde și să se îndepărteze de prima poziție a clasamentului.

În seria A, Dacia Medieș a pierdut surprinzător la Turț cu 3-1 ,
iar de această înfrîngere au profitat codrenii de la Gama Homoroade
care au trecut pe prima poziție a clasamentului. „Noi am contestat
la începutul partidei dreptul de joc al unor jucători de la Turț”
spune antrenorul Daciei, Vasile Robaș, care așteaptă acum decizia
Comisiei de Disciplină. Energia Negrești a renunțat se pare
definitiv la lupta pentru șefia seriei, oșenii pierzînd la Mădăras
al doilea meci în cinci zile!

De menționat că derby-ul seriei, Gama -Dacia se joacă peste trei
etape la Homoroade!

Seria A:
Someșul Odoreu – Olimpia Satu Mare 0-0
Viitorul Vetiș – Egri Sasok Agriș 8-0
Gama Homoroade – Talna Orașu Nou 3-2
Recolta Dorolț – Someșul Cărășeu 4-0
Minerul Turț – Dacia Medieșu Aurit 3-1
Șoimii Mădăras – Energia Negrești-Oaș 2-0
AS Livada – Forestiera Bixad 3-0

• Etapa a 21-a, 30 aprilie-duminică 2 mai (ora 16:00-jun,
ora 18:00-sen):

Vineri, 30 aprilie: Olimpia 2008 Satu Mare – Talna
Orașu Nou.
Sâmbătă, 1 mai: S.Odoreu – AS Livada, Energia
Negrești-Oaș – Egri Sasok Agriș.
Duminică, 2 mai: Someșul Cărășeu – Minerul Turț,
Gama Homoroade – V. Vetiș, Medieșu Aurit – F. Bixad, Șoimii Mădăras
– Recolta Dorolț.

Clasament
1. Gama Homoroade 20 16 2 2 69-30 50p
2. Dacia M. Aurit 20 15 2 3 63-21 47p
3. E. Negrești-Oaș 20 11 5 4 73-27 40p
4. Recolta Dorolț 19 12 4 3 51-20 40p
5. Someșul Cărășeu 20 12 2 6 37-27 38p
6. Viitorul Vetiș 20 11 1 8 61-49 34p
7. Talna Orașu Nou 20 9 2 9 39-32 29p
8. AS Livada 20 7 2 11 41-59 23p
9. Șoimii Mădăras 20 7 1 10 41-48 22p
10. Forestiera Bixad 20 7 1 12 33-50 22p
11. Olimpia 2008 SM 18 5 4 9 24-35 19p
12. Someșul Odoreu 20 4 4 12 23-44 16p
13. Minerul Turț 19 3 2 14 21-62 11p
14. Egri Sasok Agriș 20 1 1 18 12-84 4p

Seria B:
Frohlich Foieni – Luceafărul Decebal 0-0
Schwaben Cămin – Stăruința Berveni 3-1
Fortuna Căpleni – Unirea Pișcolt 2-2
Victoria Petrești – Real Andrid 2-1
Someșul Oar – Recolta Sanislău 9-0
Olimpia Căuaș – Unirea 08 Tășnad 2-1 (întrerupt în min. 44)
Kneho Urziceni – Victoria 2008 Carei 0-2

• Etapa a 21-a, 30 aprilie-duminică 2 mai (ora 16:00-jun,
ora 18:00-sen):

Vineri, 30 aprilie (ora 16:00 și 18:00): Real
Andrid – FCM Victoria 2008 Carei.
Duminică, 2 mai: Pișcolt – Petrești, Frohlich
Foieni – Kneho Urziceni, Luc. Decebal – S. Berveni, Recolta
Sanislău – Unirea 08 Tășnad, Schwaben Kalmandi Cămin – Olimpia
Căuaș, S. Oar – F. Căpleni.

Clasament
1. Someșul Oar 20 14 5 1 41-10 47p
2. Victoria Carei 20 15 1 4 59-16 46p
3. Olimpia Căuaș 19 13 2 4 48-16 41p
4. Unirea Tășnad 19 10 5 4 43-18 35p
5. Frohlich Foieni 20 10 5 5 27-20 35p
6. Schwaben Cămin 20 9 4 7 51-28 31p
7. Luc. Decebal 20 9 4 7 26-22 31p
8. Stăruința Berveni 20 6 7 7 27-31 25p
9. Real Andrid 20 6 6 8 29-31 24p
10. Fortuna Căpleni 20 7 2 11 31-35 23p
11. Victoria Petrești 20 5 3 12 18-47 18p
12. Recolta Sanislău 20 4 3 13 20-52 15p
13. Kneho Urziceni 20 3 3 14 13-42 12p
14. Unirea Pișcolt 20 2 2 17 27-92 8p

Sursa: Gazeta de
Nord-Vest

Publicat: 28 Apr. 2010, 21:28 Actualizat: 28 Apr. 2010, 21:29 Ligi județene
Pe aceeași temă