Incidente la Sutești! Antrenorul de la Mădulari a bruscat o arbitră

Marius ANGHEL 19 Nov. 2012, 14:27 Ligi județene
Incidente la Sutești!** Antrenorul de la Mădulari a bruscat o arbitră

Meciul de Liga a IV-a Vâlcea disputat sâmbătă la Sutești, C.S. Mădulari – Experți 2000 Popești a fost întrerupt în prelungiri, la scorul de 2-2, după ce arbitrul asistent Ramona Bălteanu a fost bruscată de antrenorul gazdelor, Marin Nicolae, un fost jucător la Drăgășani (a nu se confunda cu fostul atacant al Chimiei cu același nume).

Antrenorul de la Mădulari a protestat tot jocul după ce tușiera Bălteanu a semnalizat în minutul 30 un penalti pe care nu îl văzuse arbitru de centru Mihai Milea. În prelungirile jocului, aceeași asistentă a semnalizat un ofsaid la o fază în care gazdele atacau, moment în care Marin Nicolae a împins-o puternic, Ramona Bălteanu căzând în teren. Imediat, centralul Milea a fluierat întreruperea definitivă a jocului iar cazul va fi judecat la AJF Vâlcea.

Antrenorul de la Mădulari l-a fugărit și pe central, fără însă a-l lovi. După joc, brigada de arbitri s-a închis în vestiare pentru a scăpa de furia spectatorilor și a lui Nicolae Marin.