Ghimbav, Făgăraș și Râșnov rămân neînvinse

Publicat: 31 Aug. 2011, 14:12 Actualizat: 31 Aug. 2011, 14:13 Ligi județene
Ghimbav, Făgăraș și Râșnov  rămân neînvinse

După ce în prima etapă nouă echipe au reușit să înceapă campionatul cu o victorie, în runda a doua doar trei dintre acestea au mai câștigat, restul de șase pierzând.

FC Viitorul Ghimbav, CSM Făgăraș și FC Râșnov continuă cu același număr de puncte, 6, în fruntea clasamentului, doar golaverajul despărțindu-i. FC Râșnov este singura formație care în această rundă a reușit să câștige în deplasare, în restul de opt întâlniri învingând gazdele.

La capătul opus, AS Aripile Brașov, Izvorul Hoghiz și AS Carpați Berivoi sunt singure echipe care nu au luat niciun punct.

Cele mai mari victorii la scor le-au obținut Cetatea Rupea – Homorod, 8-0, și CS Inter Cristian, 7-0.

Rezultate etapa 2:

AS Aripile Brașov – FC Râșnov 1-3
ASF Zărnești – AS Jibert 3-0
CFR Brașov – AS Olimpia Sânpetru 2-0
Cetatea Rupea – Homorod – AS Carpați Berivoi 8-0
AS Înfrățirea Agromec Hărman – FC Ghimbav 2000 6-1
FC Viitorul Ghimbav – CS Viromet Victoria 6-2
CS Inter Cristian – Izvorul Hoghiz 7-0
CSM Făgăraș – Unirea Tărlungeni II 3-1
Olimpic Voila – FC Eenergia Unirea Feldioara
1-0

Clasament:

1. FC Viitorul Ghimbav 2 2 0 0 13-3 6
2. CSM Făgăraș 2 2 0 0 9-1 6
3. FC Râșnov 2 2 0 0 4-1 6
4. Cetatea Rupea – Homorod 2 1 0 1 10-3 3
5. CS Inter Cristian 2 1 0 1 8-2 3
6. AS Înfrățirea Agromec Hărman 2 1 0 1 8-4 3
7. FC Eenergia Unirea Feldioara 2 1 0 1 5-2 3
8. ASF Zărnești 2 1 0 1 3-1 3
9. AS Jibert 2 1 0 1 4-3 3
10. Unirea Tărlungeni II 2 1 0 1 4-3 3
11. CFR Brașov 2 1 0 1 2-4 3
12. AS Olimpia Sânpetru 2 1 0 1 3-4 3
13. Olimpic Voila 2 1 0 1 1-3 3
14. CS Viromet Victoria 2 1 0 1 5-8 3
15. FC Ghimbav 2000 2 1 0 1 3-7 3
16. AS Aripile Brașov 2 0 0 2 2-8 0
17. Izvorul Hoghiz 2 0 0 2 0-13 0
18. AS Carpați Berivoi 2 0 0 2 1-15 0

Etapa viitoare

31 august, ora 17:30
FC Eenergia Unirea Feldioara – CSM Făgăraș

2-3 septembrie
FC Râșnov – Olimpic Voila
AS Jibert – AS Aripile Brașov
CS Viromet Victoria – Cetatea Rupea – Homorod
AS Carpați Berivoi – AS Olimpia Sânpetru
FC Ghimbav 2000 – FC Viitorul Ghimbav
Izvorul Hoghiz – AS Înfrățirea Agromec Hărman
Unirea Tărlungeni – CS Inter Cristian
ASF Zărnești – CFR Brașov

Articol scris de Marius ANGHEL
Foto: Bună Ziua Făgăraș

Publicat: 31 Aug. 2011, 14:12 Actualizat: 31 Aug. 2011, 14:13 Ligi județene
Pe aceeași temă