Unirea Tricolor, campioana turului

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 15 Nov. 2010, 13:26 Actualizat: 15 Nov. 2010, 13:27 București
Unirea Tricolor,  campioana turului

În derby-ul etapei a 10-a din campionatul Capitalei, Unirea
Tricolor s-a impus cu scorul de 2-1 pe terenul celor de la
Longevity și, profitând de pasul greșit făcut de principala
contracandidată la câștigarea seriei I, Sportul Studențesc II, 0-0
cu Metaloglobus, s-a distanțat la patru puncte în fruntea
clasamentului, devenind matematic campioană de toamnă.

Iată toate rezultatele înregistrate în runda a 10-a și
clasamentele celor 3 serii:

Seria I

Tracțiunea – Progresul 2-6
Metaloglobus – Sportul Studențesc II 0-0
Termo – Coresi 6-2
Aversa – Concordia II Chiajna 0-7
Longevity – Unirea Tricolor 1-2
FC Chitila a stat

Clasament Seria I

Loc Echipa M V E Î GM-GP P
1 Unirea Tricolor 10 9 0 1 18-8 27
2 Sportul Studențesc II 10 7 2 1 51-9 23
3 Concordia II Chiajna 10 7 2 1 32-7 23
4 Longevity 10 7 1 2 27-12 22
5 Metaloglobus 10 6 2 2 9-13 20
6 Termo 10 6 0 4 28-15 18
7 FC Chitila 10 5 1 4 17-11 16
8 Progresul 10 3 0 7 20-25 9
9 Aversa 10 3 0 7 16-42 9
10 Juventus II 10 2 0 8 12-33 6
11 Coresi 10 1 0 9 11-38 3
12 Tracțiunea 10 0 0 10 16-61 0


Seria
II

Romprim – Frăția 2-0
Progresul Cernica – Marius Lăcătuș 12-0
FC Calcio – Cautis 7-0
FC Voluntari – Electroaparataj 2-1
Inter II Clinceni – FC Viitorul 2-0
Sportul Studențesc III – CS Pantelimon 1-1,
s-a disputat pe 9
noiembrie

Clasament Seria II

Loc Echipa M V E Î GM-GP P
1 FC Voluntari 10 9 0 1 44-10 27
2 Progresul Cerinica 10 8 1 1 46-5 25
3 AFC Calcio 10 7 0 3 31-6 21
4 Inter II Clinceni 10 7 0 3 23-10 21
5 FC Viitorul 10 5 3 2 20-12 18
6 Electroaparataj 10 4 2 4 14-21 14
7 Cautis 10 3 3 4 22-27 12
8 CS Pantelimon 10 3 2 5 14-11 11
9 CS Marius Lăcătuș 10 3 0 7 11-38 9
10 Sportul Studențesc III 10 1 4 5 12-21 7
11 Romprim 10 2 0 8 7-35 6
12 AS Frăția 7 1 1 8 6-48 4



Seria
III

CS Ilie Oană – CS Pressing 0-1
CS Electrica – FC Cadet 6-2
FC 1 Decembrie – CS LSM 2-0
FC Juniorul – Mircea Eliade 2-3
FC Nida Popești Leordeni – Smart Ionescu II
8-1

Viitorul Jilava – Smart Ionescu I, se dispută marți

Poli Timișoara a stat

Clasament Seria III

Loc Echipa M V E Î GM-GP P
1 Poli Timișoara 10 8 0 2 33-14 24
2 CS Pressing 10 8 0 2 19-7 24
3 CS LSM 10 7 1 2 19-8 22
4 Viitorul Jilava 9 7 0 2 29-8 21
5 Mircea Eliade 10 6 2 2 21-8 20
6 FC 1 Decembrie 10 5 1 4 17-11 16
7 AS Electrica 10 5 0 5 21-30 15
8 FC Nida Popești-Leordeni 10 4 2 4 19-20 14
9 CS Smart Ionescu I 9 3 4 2 17-10 13
10 FC Cadet 10 4 0 6 23-19 12
11 CS Ilie Oană 10 3 1 6 6-13 10
12 FC Juniorul 10 2 1 7 14-36 7
13 ICSIM 10 0 0 10 0-30 0
14 CS Smart Ionescu II 10 0 0 10 0-30 0


articol scris de Florin
ALBOIU

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 15 Nov. 2010, 13:26 Actualizat: 15 Nov. 2010, 13:27 București
Pe aceeași temă