Țintarul Ligii a 3-a. Serie de foc pentru Craiova lui Mititelu, la fel și pentru SC Oțelul, rapidiștii se vor duela cu FCSB 2. Programul complet

Autor: Octavian Vasilescu Publicat: 17 Aug. 2018, 17:24 Actualizat: 18 Aug. 2018, 13:25 Liga 3
Țintarul Ligii a 3-a.  Serie de foc pentru Craiova lui Mititelu, la fel și pentru SC Oțelul, rapidiștii se vor duela cu FCSB 2. Programul complet

Vineri a avut loc tragerea la sorți pentru țintarul Ligii a III-a. Echipe precum FC R București, FC „U” Craiova 1948 sau SC Oțelul Galați se luptă pentru promovarea în eșalonul secund în noul sezon. Cele 80 de echipe au fost repartizare în cinci serii din care fac parte 16 formații. Promovează doar campioanele din fiecare serie.

Seria I:

  • SCM Gloria Buzău
  • Șomuz Fălticeni
  • Gauss Bacău
  • ACSM Ceahlăul Piatra Neamț
  • Foresta Suceava
  • CS Știința Miroslava
  • ACS Suporter Oțelul Galați
  • CSM Roman
  • CSM Bucovina Rădăuți
  • CS Sporting Liești
  • ACS Târgu Secuiesc
  • CSM Focșani 2007
  • Sănătatea Darabani
  • AFC Metalul Buzău
  • CSM Râmnicu Sărat
  • CSM Pașcani

 

Etapa 1:

  • CS ȘTIINȚA MIROSLAVA – CSM RÂMNICU SĂ‚RAT
  • CSM PAȘCANI – ACS SUPORTER OȚELUL GALAȚI
  • SĂ‚NĂ‚TATEA DARABANI – CS SPORTING LIEȘTI
  • ACSM CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ – AFC METALUL BUZĂ‚U
  • SCM GLORIA BUZĂ‚U – ACS TÂRGU SECUIESC
  • CSM BUCOVINA RĂ‚DĂ‚UȚI – CSM ROMAN
  • GAUSS BACĂ‚U – FORESTA SUCEAVA
  • ȘOMUZ FĂ‚LTICENI – CSM FOCȘANI 2007

 

CLICK AICI PENTRU PROGRAMUL COMPLET AL SERIEI I


Seria a II-a:

  • Fotbal Club R București
  • CS Făurei
  • CS Medgidia
  • CSO Bragadiru
  • CS Afumați
  • Progresul 1944 Spartac
  • Unirea 04 Slobozia
  • Axiopolis Sport Cernavodă
  • SC Popești Leordeni
  • FC FCSB 2
  • ACS Înainte Modelu
  • CS Tunari
  • ACSM Oltenița
  • FC Agricola Borcea
  • Sportul Chiscani
  • FC Delta Dobrogea Tulcea

 

Etapa 1:

  • CS FĂ‚UREI – ACSM OLTENIȚA
  • CS MEDGIDIA – ACS SPORTUL CHISCANI
  • CSO BRAGADIRU – FC FCSB 2
  • CS AFUMAȚI – FC DELTA DOBROGEA TULCEA
  • FC AGRICOLA BORCEA – SC POPEȘTI-LEORDENI
  • FOTBAL CLUB R BUCUREȘTI – PROGRESUL 1944 SPARTAC
  • CS TUNARI – AXIOPOLIS SPORT CERNAVODĂ‚
  • UNIREA 04 SLOBOZIA – ACS ÎNAINTE MODELU

 

CLICK AICI PENTRU A VEDEA PROGRAMUL COMPLET AL SERIEI A II-A


Seria a III-a:

  • Flacăra Horezu
  • SR Municipal Brașov
  • Unirea Bascov
  • FC „U” Craiova 1948
  • AFCM Alexandria
  • Turris-Oltul Turnu Măgurele
  • Astra 2
  • CS „U” Craiova 1948 2
  • Flacăra Moreni
  • FC Voluntari 2
  • ACSO Filiași
  • CS Atletic Bradu
  • FC Pucioasa
  • AFC Hermannstadt 2
  • CS Sporting Roșiori 2008
  • Viitorul Domnești

 

Etapa 1:

  • SR MUNICIPAL BRAȘOV- FC PUCIOASA
  • FC „U” CRAIOVA 1948 – CS ATLETIC BRADU
  • FC VOLUNTARI 2 – FLACĂ‚RA MORENI
  • AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂ‚GURELE – VIITORUL DOMNEȘTI
  • AFCM ALEXANDRIA – AFC HERMANNSTADT 2
  • FLACĂ‚RA HOREZU – CS SPORTING ROȘIORI 2008
  • ASTRA 2 – CS „U” CRAIOVA 1948 2
  • UNIREA BASCOV – ACSO FILIAȘI

 

CLICK AICI PENTRU A VEDEA PROGRAMUL COMPLET AL SERIEI A  III-A


Seria a IV-a:

  • ACS Dumbrăvița
  • Crișul Chișineu Criș
  • CS Hunedoara
  • Ocna Mureș
  • CSM Școlar Reșița
  • Național Sebiș
  • CSM Lugoj
  • Metalurgistul Cugir 1939
  • Industria Galda
  • Șoimii Lipova
  • AFC Unirea 1924
  • CNS Cetate Deva
  • Ghiroda și Giarmata Vii
  • Gloria Lunca Teuz Cermei
  • FC Avrig
  • Millenium Giarmata

 

Etapa 1:

  • OCNA MUREȘ – CNS CETATE DEVA
  • ȘOIMII LIPOVA – NAȚIONAL SEBIȘ
  • ACS DUMBRĂ‚VIȚA – GHIRODA ȘI GIARMATA VII
  • ACS INDUSTRIA GALDA – FC AVRIG
  • GLORIA LUNCA-TEUZ CERMEI – CSM ȘCOLAR REȘIȚA
  • CRIȘUL CHIȘINEU-CRIȘ – METALURGISTUL CUGIR 1939
  • CSM LUGOJ – AFC UNIREA 1924
  • CS HUNEDOARA – MILLENIUM GIARMATA

 

CLICK AICI PENTRU A VEDEA PROGRAMUL COMPLET AL SERIEI A IV-A


Seria a V-a:

  • Sticla Arieșul Turda
  • Minaur Baia Mare
  • MSE Târgu Mureș
  • AFC Unu Fotbal Gloria
  • ACS Fotbal Comuna Recea
  • Csikszereda Miercurea Ciuc
  • Sănătatea Cluj
  • AFC Hărman
  • Olimpic Cetate Râșnov
  • FC CFR 1907 Cluj 2
  • AFC Unirea Tășnad
  • CSM Avântul Reghin
  • AFC Odorheiu Secuiesc
  • Gaz Metan Mediaș 2
  • FC Unirea Dej
  • CS Iernut

 

Etapa 1:

  • OLIMPIC CETATE RÂȘNOV – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CSM AVÂNTUL REGHIN – AFC UNIREA TĂ‚ȘNAD
  • SĂ‚NĂ‚TATEA CLUJ – AFC HĂ‚RMAN
  • STICLA ARIEȘUL TURDA – GAZ METAN MEDIAȘ 2
  • MSE TÂRGU MUREȘ- ACS FOTBAL COMUNA RECEA
  • AFC UNU FOTBAL GLORIA – FC CFR 1907 CLUJ 2
  • MINAUR BAIA MARE – CS IERNUT
  • FC UNIREA DEJ – ODORHEIU SECUIESC

 

CLICK AICI PENTRU A VEDEA PROGRAMUL COMPLET AL SERIEI A V-A

Autor: Octavian Vasilescu Publicat: 17 Aug. 2018, 17:24 Actualizat: 18 Aug. 2018, 13:25 Liga 3
Pe aceeași temă