![Poli Timișoara a intrat într-o nouă ”eră”, după îndepărtarea lui Costel Pantilimon. Nici Paul Codrea nu a mai rămas. Druckeria revine la ”butoane”, iar clubul are o nouă conducere executivă și tehnică](https://media.prosport.ro/b56mwsfhN2ORIyl8PZx_RzLcajM=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSorin-Brindescu-Cristian-Galan-poli-timisoara-4-1024x576.jpg)
Fundașul central al formației de Liga a IV-a, Gloria Arad, Ciprian Ștreangă, a plecat luni în Italia, pentru a susține probe de joc la formația de primă ligă AS Bari. Fotbalistul își va încerca șansa în Italia, după ce transferul său la UTA a căzut, din cauza tensiunilor care au existat la un moment-dat, pe parcursul verii, între cluburile Gloria Arad și UTA. Inițial, Ștreangă a fost selecționat de Ionuț Popa pentru lotul Bătrânei Doamne, dar ulterior a rămas la divizionara C.
Â
Ștreangă a fost recomandat celor de la Bari de Gigi Maifredi, fost antrenor, printre altele la Juventus Torino, Reggiana, Brecia, Genoa, care l-a văzut la Arad într-un meci din returul sezonului trecut, jucând pentru Gloria Arad.
Â
Articol scris de Sebastian Șiclovan
Â