Victorie de orgoliu! FC Hunedoara a spulberat Jiul!

13 May. 2012, 13:39 Stiri
Victorie de orgoliu!** FC Hunedoara a spulberat Jiul!

FC Hunedoara a câștigat, scor 4-1, la pauză 1-0, derbi-ul județean cu Jiul Petroșani și continuă cursa de urmărire a liderului ACS Recaș.

După aproape o oră de joc FC Hunedoara conducea cu 3-0 cu golurile marcate de Ionuț Radu (36 și 59) și Mușuroia (foto, 52). Albert a readus Jiul în joc cu o execuție spectaculoasă (63)

Tabela a fost închisă cu 10 minute înainte de final de Bogdan Steop aflat la prima reușită pentru Hunedoara.
La meci au asistat aproximativ 600 de spectatori.
Cu trei etape înainte de final FC Hunedoara e pe locul 2, cu 54 de puncte, la 4 puncte în urma liderului ACS Recaș.

FC Hunedoara 4 (1)
A. Ilie – R. Cristian, Mușuroia, Bier (cpt.), Vodiță (Dimcea 81) – P. Păcurar, J. Vajda, Boroștean (L. Todea 62), Jitaru (R. Muntean 65) – I. Radu, Istinie (B. Steop 74).
Antrenor: Remus Steop.

Jiul Petroșani 1 (0)
Hotoboc – Bertea (cpt.), Matei, Albert, Cruceru – Filipescu (Drăghici 57), Drăgoescu, Drida (Al. Moldovan 51), Toc (V. Tudorache 70) – Hardău (Zaharia 62), Deaconescu.
Antrenor: Marin Tudorache.

Au marcat: I. Radu (36, 59), Mușuroia (52), Steop (80) / (Albert 63)

Arbitru: Alin Croitoru (Râmnicu Vâlcea). Asistenți: Mihai Ionescu și Șerban State (ambii din Pitești).
Stadion: „Michael Klein”. Suporteri: 600.