S-a stabilit programul complet al seriei 5 a Ligii 3

Autor: Mihai Andries Publicat: 18 Aug. 2014, 16:44 Actualizat: 18 Aug. 2014, 16:45 Stiri
S-a stabilit  programul complet al seriei 5 a Ligii 3

În această dimineață, la sediul FRF, a avut loc tragerea la sorți a programului competițional al noului sezon, 2014-2015, al Ligii 2 și 3. În ședința prezidată de secretarul general al FRF, Gheorghe Chivorchian, s-a procedat la extragerea bilelor din urnă și împerecherea echipelor conform tabelei Berger de 14 echipe.

Vă reamintim că ediția 2014-2015 a Ligii 3 va consta într-un sezon regulat de 26 de etape. În acest campionat vor lua startul 68 de echipe (seriile II, III și V au 14 formații în componență, iar seriile I și IV au câte 13), urmând a evolua într-un sistem în care fiecare club joacă, cu toți ceilalți adversari, o dată pe teren propriu, o dată în deplasare (13 etape tur – 13 etape retur).

Țintarul jocurilor din campionatul Ligii 3 este programat pe baza Tabelei Berger pentru 14 echipe.

Promovează în Liga a 2-a echipele clasate pe locurile 1 din fiecare serie (în total 5 echipe).

Retrogradează în Liga a 4-a echipele clasate pe locurile 13 și 14 din seriile cu 14 echipe, locul 13 din seria cu 13 echipe (seria a 4-a), plus o echipă de pe locul 12. În această situație, va fi alcătuit un clasament special în care se vor lua în calcul numai jocurile susținute de echipele de pe locurile 12 cu echipele clasate pe locurile 1 -11.

Meciurile se vor juca sâmbăta, însă cluburile care doresc să își mute meciurile pentru vineri pot face o cerere în acest sens la FRF

Iată și programul complet al seriei 5 a Ligii 3:

Etapa I        30.08.2014
        
CS Iernut – FC Zalău
Arieșul 1907 Turda – FCM Baia Mare
Unirea Jucu – CS Oșorhei
Industria Galda – Metalurgistul Cugir
CSM Sighet – Sănătatea Cluj
CSC Sânmartin – Avântul Reghin
Gloria Progresul Bistrița – Unirea Dej

        
Etapa a II-a        06.09.2014
        
FCM Baia Mare – CS Iernut
CS Oșorhei – Arieșul 1907 Turda
Metalurgistul Cugir – Unirea Jucu
Sănătatea Cluj – Industria Galda
Avântul Reghin – CSM Sighet
Unirea Dej – CSC Sânmartin
FC Zalău – Gloria Progresul Bistrița

        
Etapa a III-a        13.09.2014
        
FCM Baia Mare – FC Zalău
CS Iernut – CS Oșorhei
Arieșul 1907 Turda – Metalurgistul Cugir
Unirea Jucu – Sănătatea Cluj
Industria Galda – Avântul Reghin
CSM Sighet – Unirea Dej
CSC Sânmartin – Gloria Progresul Bistrița

        
Etapa a IV-a        20.09.2014
        
CS Oșorhei – FCM Baia Mare
Metalurgistul Cugir – CS Iernut
Sănătatea Cluj – Arieșul 1907 Turda
Avântul Reghin – Unirea Jucu
Unirea Dej – Industria Galda
Gloria Progresul Bistrița – CSM Sighet
FC Zalău – CSC Sânmartin

        
Etapa a V-a        27.09.2014
        
CS Oșorhei – FC Zalău
FCM Baia Mare – Metalurgistul Cugir
CS Iernut – Sănătatea Cluj
Arieșul 1907 Turda – Avântul Reghin
Unirea Jucu – Unirea Dej
Industria Galda – Gloria Progresul Bistrița
CSM Sighet – CSC Sânmartin

        
Etapa a VI-a        04.10.2014
        
Metalurgistul Cugir – CS Oșorhei
Sănătatea Cluj – FCM Baia Mare
Avântul Reghin – CS Iernut
Unirea Dej – Arieșul 1907 Turda
Gloria Progresul Bistrița – Unirea Jucu
CSC Sânmartin – Industria Galda
FC Zalău – CSM Sighet

        
Etapa a VII-a        11.10.2014
        
FC Zalău – Metalurgistul Cugir
CS Oșorhei – Sănătatea Cluj
FCM Baia Mare – Avântul Reghin
CS Iernut – Unirea Dej
Arieșul 1907 Turda – Gloria Progresul Bistrița
Unirea Jucu – CSC Sânmartin
Industria Galda – CSM Sighet

Etapa a VIII-a        18.10.2014
        
Sănătatea Cluj – Metalurgistul Cugir
Avântul Reghin – CS Oșorhei
Unirea Dej – FCM Baia Mare
Gloria Progresul Bistrița – CS Iernut
CSC Sânmartin – Arieșul 1907 Turda
CSM Sighet – Unirea Jucu
Industria Galda – FC Zalău

        
Etapa a IX-a        25.10.2014
        
FC Zalău – Sănătatea Cluj
Metalurgistul Cugir – Avântul Reghin
CS Oșorhei – Unirea Dej
FCM Baia Mare – Gloria Progresul Bistrița
CS Iernut – CSC Sânmartin
Arieșul 1907 Turda – CSM Sighet
Unirea Jucu – Industria Galda

        
Etapa a X-a        01.11.2014
        
Avântul Reghin – Sănătatea Cluj
Unirea Dej – Metalurgistul Cugir
Gloria Progresul Bistrița – CS Oșorhei
CSC Sânmartin – FCM Baia Mare
CSM Sighet – CS Iernut
Industria Galda – Arieșul 1907 Turda
Unirea Jucu – FC Zalău

        
Etapa a XI-a        08.11.2014
        
FC Zalău – Avântul Reghin
Sănătatea Cluj – Unirea Dej
Metalurgistul Cugir – Gloria Progresul Bistrița
CS Oșorhei – CSC Sânmartin
FCM Baia Mare – CSM Sighet
CS Iernut – Industria Galda
Arieșul 1907 Turda – Unirea Jucu

        
Etapa a XII-a        15.11.2014
        
Unirea Dej – Avântul Reghin
Gloria Progresul Bistrița – Sănătatea Cluj
CSC Sânmartin – Metalurgistul Cugir
CSM Sighet – CS Oșorhei
Industria Galda – FCM Baia Mare
Unirea Jucu – CS Iernut
Arieșul 1907 Turda – FC Zalău

        
Etapa a XIII-a        22.11.2014
        
FC Zalău – Unirea Dej
Avântul Reghin – Gloria Progresul Bistrița
Sănătatea Cluj – CSC Sânmartin
Metalurgistul Cugir – CSM Sighet
CS Oșorhei – Industria Galda
FCM Baia Mare – Unirea Jucu
CS Iernut – Arieșul 1907 Turda

Etapa a XIV-a        07.03.2015
        
FC Zalău – CS Iernut
FCM Baia Mare – Arieșul 1907 Turda
CS Oșorhei – Unirea Jucu
Metalurgistul Cugir – Industria Galda
Sănătatea Cluj – CSM Sighet
Avântul Reghin – CSC Sânmartin
Unirea Dej – Gloria Progresul Bistrița

        
Etapa a XV-a        14.03.2015
        
CS Iernut – FCM Baia Mare
Arieșul 1907 Turda – CS Oșorhei
Unirea Jucu – Metalurgistul Cugir
Industria Galda – Sănătatea Cluj
CSM Sighet – Avântul Reghin
CSC Sânmartin – Unirea Dej
Gloria Progresul Bistrița – FC Zalău

        
Etapa a XVI-a        21.03.2015
        
FC Zalău – FCM Baia Mare
CS Oșorhei – CS Iernut
Metalurgistul Cugir – Arieșul 1907 Turda
Sănătatea Cluj – Unirea Jucu
Avântul Reghin – Industria Galda
Unirea Dej – CSM Sighet
Gloria Progresul Bistrița – CSC Sânmartin

        
Etapa a XVII-a        28.03.2015
        
FCM Baia Mare – CS Oșorhei
CS Iernut – Metalurgistul Cugir
Arieșul 1907 Turda – Sănătatea Cluj
Unirea Jucu – Avântul Reghin
Industria Galda – Unirea Dej
CSM Sighet – Gloria Progresul Bistrița
CSC Sânmartin – FC Zalău

        
Etapa a XVIII-a        04.04.2015
        
FC Zalău – CS Oșorhei
Metalurgistul Cugir – FCM Baia Mare
Sănătatea Cluj – CS Iernut
Avântul Reghin – Arieșul 1907 Turda
Unirea Dej – Unirea Jucu
Gloria Progresul Bistrița – Industria Galda
CSC Sânmartin – CSM Sighet

        
Etapa a XIX-a        11.04.2015
        
CS Oșorhei – Metalurgistul Cugir
FCM Baia Mare – Sănătatea Cluj
CS Iernut – Avântul Reghin
Arieșul 1907 Turda – Unirea Dej
Unirea Jucu – Gloria Progresul Bistrița
Industria Galda – CSC Sânmartin
CSM Sighet – FC Zalău

        
Etapa a XX-a        18.04.2015
        
Metalurgistul Cugir – FC Zalău
Sănătatea Cluj – CS Oșorhei
Avântul Reghin – FCM Baia Mare
Unirea Dej – CS Iernut
Gloria Progresul Bistrița – Arieșul 1907 Turda
CSC Sânmartin – Unirea Jucu
CSM Sighet – Industria Galda

Etapa a XXI-a        25.04.2015
        
Metalurgistul Cugir – Sănătatea Cluj
CS Oșorhei – Avântul Reghin
FCM Baia Mare – Unirea Dej
CS Iernut – Gloria Progresul Bistrița
Arieșul 1907 Turda – CSC Sânmartin
Unirea Jucu – CSM Sighet
FC Zalău – Industria Galda

        
Etapa a XXII-a        02.05.2015
        
Sănătatea Cluj – FC Zalău
Avântul Reghin – Metalurgistul Cugir
Unirea Dej – CS Oșorhei
Gloria Progresul Bistrița – FCM Baia Mare
CSC Sânmartin – CS Iernut
CSM Sighet – Arieșul 1907 Turda
Industria Galda – Unirea Jucu

        
Etapa a XXIII-a        09.05.2015
        
Sănătatea Cluj – Avântul Reghin
Metalurgistul Cugir – Unirea Dej
CS Oșorhei – Gloria Progresul Bistrița
FCM Baia Mare – CSC Sânmartin
CS Iernut – CSM Sighet
Arieșul 1907 Turda – Industria Galda
FC Zalău – Unirea Jucu

        
Etapa a XXIV-a        16.05.2015
        
Avântul Reghin – FC Zalău
Unirea Dej – Sănătatea Cluj
Gloria Progresul Bistrița – Metalurgistul Cugir
CSC Sânmartin – CS Oșorhei
CSM Sighet – FCM Baia Mare
Industria Galda – CS Iernut
Unirea Jucu – Arieșul 1907 Turda

        
Etapa a XXV-a        23.05.2015
        
Avântul Reghin – Unirea Dej
Sănătatea Cluj – Gloria Progresul Bistrița
Metalurgistul Cugir – CSC Sânmartin
CS Oșorhei – CSM Sighet
FCM Baia Mare – Industria Galda
CS Iernut – Unirea Jucu
FC Zalău – Arieșul 1907 Turda

        
Etapa a XXVI-a        30.05.2015
        
Unirea Dej – FC Zalău
Gloria Progresul Bistrița – Avântul Reghin
CSC Sânmartin – Sănătatea Cluj
CSM Sighet – Metalurgistul Cugir
Industria Galda – CS Oșorhei
Unirea Jucu – FCM Baia Mare
Arieșul 1907 Turda – CS Iernut

 

Articol scris de Marius ANGHEL și Mihai ANDRIEȘ

Autor: Mihai Andries Publicat: 18 Aug. 2014, 16:44 Actualizat: 18 Aug. 2014, 16:45 Stiri
Pe aceeași temă