S-a stabilit programul complet al seriei 4 a Ligii 3

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 18 Aug. 2014, 16:52 Actualizat: 18 Aug. 2014, 16:53 Stiri
S-a stabilit  programul complet al seriei 4 a Ligii 3

În această dimineață, la sediul FRF, a avut loc tragerea la sorți a programului competițional al noului sezon, 2014-2015, al Ligii 2 și 3. În ședința prezidată de secretarul general al FRF, Gheorghe Chivorchian, s-a procedat la extragerea bilelor din urnă și împerecherea echipelor conform tabelei Berger de 14 echipe.

Vă reamintim că ediția 2014-2015 a Ligii 3 va consta într-un sezon regulat de 26 de etape. În acest campionat vor lua startul 68 de echipe (seriile II, III și V au 14 formații în componență, iar seriile I și IV au câte 13), urmând a evolua într-un sistem în care fiecare club joacă, cu toți ceilalți adeversari, o dată pe teren propriu, o dată în deplasare (13 etape tur – 13 etape retur).

Țintarul jocurilor din campionatul Ligii 3 este programat pe baza Tabelei Berger pentru 14 echipe.

Promovează în Liga a 2-a echipele clasate pe locurile 1 din fiecare serie (în total 5 echipe).

Retrogradează în Liga a 4-a echipele clasate pe locurile 13 și 14 din seriile cu 14 echipe, locul 13 din seria cu 13 echipe (seria a 4-a), plus o echipă de pe locul 12. În această situație, va fi alcătuit un clasament special în care se vor lua în calcul numai jocurile susținute de echipele de pe locurile 12 cu echipele clasate pe locurile 1 -11.

Meciurile se vor juca sâmbăta, însă cluburile care doresc să își mute meciurile pentru vineri pot face o cerere în acest sens la FRF.

Iată și programul complet al seriei 4 a Ligii 3:

Etapa I –      30.08.2014
        
CS Ineu    –    Vulturii Lugoj
Știința Turceni    –    Becicherecu Mic
Minerul Motru    –    FC Hunedoara
Minerul Mehedinți    –    ACSVM Craiova
Millenium Giarmata    –    Pandurii II
ACSO Filiași    –    Național Sebiș
UTA Bătrâna Doamnă
stă.

Etapa a II-a –       06.09.2014
        
Becicherecu Mic    –    CS Ineu
FC Hunedoara    –    Știința Turceni
ACSVM Craiova    –    UTA Bătrâna Doamnă
Pandurii II    –    Minerul Mehedinți
Național Sebiș    –    Millenium Giarmata
Vulturii Lugoj    –    ACSO Filiași
Minerul Motru
stă.

Etapa a III-a –       13.09.2014

Becicherecu Mic    –    Vulturii Lugoj
CS Ineu    –    FC Hunedoara
Minerul Motru    –    ACSVM Craiova
UTA Bătrâna Doamnă    –    Pandurii II
Minerul Mehedinți    –    Național Sebiș
Millenium Giarmata    –    ACSO Filiași
Știința Turceni
stă.

Etapa a IV-a –       20.09.2014

FC Hunedoara    –    Becicherecu Mic
ACSVM Craiova    –    Știința Turceni
Pandurii II    –    Minerul Motru
Național Sebiș    –    UTA Bătrâna Doamnă
ACSO Filiași    –    Minerul Mehedinți
Vulturii Lugoj    –    Millenium Giarmata
CS Ineu
stă.

Etapa a V-a –       27.09.2014

FC Hunedoara    –    Vulturii Lugoj
CS Ineu    –    ACSVM Craiova
Știința Turceni    –    Pandurii II
Minerul Motru    –    Național Sebiș
UTA Bătrâna Doamnă    –    ACSO Filiași
Minerul Mehedinți    –    Millenium Giarmata
Becicherecu Mic
stă.

Etapa a VI-a –       04.10.2014

ACSVM Craiova    –    Becicherecu Mic
Pandurii II    –    CS Ineu
Național Sebiș    –    Știința Turceni
ACSO Filiași    –    Minerul Motru
Millenium Giarmata    –    UTA Bătrâna Doamnă
Vulturii Lugoj    –    Minerul Mehedinți
FC Hunedoara
stă.

Etapa a VII-a –       11.10.2014

FC Hunedoara    –    ACSVM Craiova
Becicherecu Mic    –    Pandurii II
CS Ineu    –    Național Sebiș
Știința Turceni    –    ACSO Filiași
Minerul Motru    –    Millenium Giarmata
UTA Bătrâna Doamnă    –    Minerul Mehedinți
Vulturii Lugoj
stă.

Etapa a VIII-a –       18.10.2014
        
Pandurii II    –    FC Hunedoara
Național Sebiș    –    Becicherecu Mic
ACSO Filiași    –    CS Ineu
Millenium Giarmata    –    Știința Turceni
Minerul Mehedinți    –    Minerul Motru
UTA Bătrâna Doamnă    –    Vulturii Lugoj
ACSVM Craiova
stă.

Etapa a IX-a –       25.10.2014
        
Vulturii Lugoj    –    ACSVM Craiova
FC Hunedoara    –    Național Sebiș
Becicherecu Mic    –    ACSO Filiași
CS Ineu    –    Millenium Giarmata
Știința Turceni    –    Minerul Mehedinți
Minerul Motru    –    UTA Bătrâna Doamnă
Pandurii II
stă.

Etapa a X-a –       01.11.2014

Pandurii II    –    ACSVM Craiova
ACSO Filiași    –    FC Hunedoara
Millenium Giarmata    –    Becicherecu Mic
Minerul Mehedinți    –    CS Ineu
UTA Bătrâna Doamnă    –    Știința Turceni
Minerul Motru    –    Vulturii Lugoj
Național Sebiș
stă.
        
Etapa a XI-a –       08.11.2014

Vulturii Lugoj    –    Pandurii II
ACSVM Craiova    –    Național Sebiș
FC Hunedoara    –    Millenium Giarmata
Becicherecu Mic    –    Minerul Mehedinți
CS Ineu    –    UTA Bătrâna Doamnă
Știința Turceni    –    Minerul Motru
ACSO Filiași
stă.

Etapa a XII-a –       15.11.2014

Național Sebiș    –    Pandurii II
ACSO Filiași    –    ACSVM Craiova
Minerul Mehedinți    –    FC Hunedoara
UTA Bătrâna Doamnă    –    Becicherecu Mic
Minerul Motru    –    CS Ineu
Știința Turceni    –    Vulturii Lugoj
Millenium Giarmata
stă.

Etapa a XIII-a –       22.11.2014

Vulturii Lugoj    –    Național Sebiș
Pandurii II    –    ACSO Filiași
ACSVM Craiova    –    Millenium Giarmata
FC Hunedoara    –    UTA Bătrâna Doamnă
Becicherecu Mic    –    Minerul Motru
CS Ineu    –    Știința Turceni
Minerul Mehedinți
stă.

Etapa a XIV-a –       07.03.2015
        
Vulturii Lugoj    –    CS Ineu
Becicherecu Mic    –    Știința Turceni
FC Hunedoara    –    Minerul Motru
ACSVM Craiova    –    Minerul Mehedinți
Pandurii II    –    Millenium Giarmata
Național Sebiș    –    ACSO Filiași
UTA Bătrâna Doamnă
stă.

Etapa a XV-a –       14.03.2015
        
CS Ineu    –    Becicherecu Mic
Știința Turceni    –    FC Hunedoara
UTA Bătrâna Doamnă    –    ACSVM Craiova
Minerul Mehedinți    –    Pandurii II
Millenium Giarmata    –    Național Sebiș
ACSO Filiași    –    Vulturii Lugoj
Minerul Motru
stă.

Etapa a XVI-a –       21.03.2015

Vulturii Lugoj    –    Becicherecu Mic
FC Hunedoara    –    CS Ineu
ACSVM Craiova    –    Minerul Motru
Pandurii II    –    UTA Bătrâna Doamnă
Național Sebiș    –    Minerul Mehedinți
ACSO Filiași    –    Millenium Giarmata
Știința Turceni
stă.

Etapa a XVII-a –       28.03.2015

Becicherecu Mic    –    FC Hunedoara
Știința Turceni    –    ACSVM Craiova
Minerul Motru    –    Pandurii II
UTA Bătrâna Doamnă    –    Național Sebiș
Minerul Mehedinți    –    ACSO Filiași
Millenium Giarmata    –    Vulturii Lugoj
CS Ineu
stă.

Etapa a XVIII-a –       04.04.2015

Vulturii Lugoj    –    FC Hunedoara
ACSVM Craiova    –    CS Ineu
Pandurii II    –    Știința Turceni
Național Sebiș    –    Minerul Motru
ACSO Filiași    –    UTA Bătrâna Doamnă
Millenium Giarmata    –    Minerul Mehedinți
Becicherecu Mic
stă.

Etapa a XIX-a –       11.04.2015

Becicherecu Mic    –    ACSVM Craiova
CS Ineu    –    Pandurii II
Știința Turceni    –    Național Sebiș
Minerul Motru    –    ACSO Filiași
UTA Bătrâna Doamnă    –    Millenium Giarmata
Minerul Mehedinți    –    Vulturii Lugoj
FC Hunedoara
stă.

Etapa a XX-a –      18.04.2015

ACSVM Craiova    –    FC Hunedoara
Pandurii II    –    Becicherecu Mic
Național Sebiș    –    CS Ineu
ACSO Filiași    –    Știința Turceni
Millenium Giarmata    –    Minerul Motru
Minerul Mehedinți    –    UTA Bătrâna Doamnă
Vulturii Lugoj
stă.

Etapa a XXI-a –       25.04.2015
        
FC Hunedoara    –    Pandurii II
Becicherecu Mic    –    Național Sebiș
CS Ineu    –    ACSO Filiași
Știința Turceni    –    Millenium Giarmata
Minerul Motru    –    Minerul Mehedinți
Vulturii Lugoj    –    UTA Bătrâna Doamnă
ACSVM Craiova
stă.

Etapa a XXII-a –       02.05.2015
        
ACSVM Craiova    –    Vulturii Lugoj
Național Sebiș    –    FC Hunedoara
ACSO Filiași    –    Becicherecu Mic
Millenium Giarmata    –    CS Ineu
Minerul Mehedinți    –    Știința Turceni
UTA Bătrâna Doamnă    –    Minerul Motru
Pandurii II
stă.

Etapa a XXIII-a –       09.05.2015

ACSVM Craiova    –    Pandurii II
FC Hunedoara    –    ACSO Filiași
Becicherecu Mic    –    Millenium Giarmata
CS Ineu    –    Minerul Mehedinți
Știința Turceni    –    UTA Bătrâna Doamnă
Vulturii Lugoj    –    Minerul Motru
Național Sebiș
stă.
        
Etapa a XXIV-a –       16.05.2015

Pandurii II    –    Vulturii Lugoj
Național Sebiș    –    ACSVM Craiova
Millenium Giarmata    –    FC Hunedoara
Minerul Mehedinți    –    Becicherecu Mic
UTA Bătrâna Doamnă    –    CS Ineu
Minerul Motru    –    Știința Turceni
ACSO Filiași
stă.

Etapa a XXV-a –       23.05.2015

Pandurii II    –    Național Sebiș
ACSVM Craiova    –    ACSO Filiași
FC Hunedoara    –    Minerul Mehedinți
Becicherecu Mic    –    UTA Bătrâna Doamnă
CS Ineu    –    Minerul Motru
Vulturii Lugoj    –    Știința Turceni
Millenium Giarmata
stă.

Etapa a XXVI-a –       30.05.2015

Național Sebiș    –    Vulturii Lugoj
ACSO Filiași    –    Pandurii II
Millenium Giarmata    –    ACSVM Craiova
UTA Bătrâna Doamnă    –    FC Hunedoara
Minerul Motru    –    Becicherecu Mic
Știința Turceni    –    CS Ineu
Minerul Mehedinți
stă.

Articol scris de Marius ANGHEL și Mihai ANDRIEȘ

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 18 Aug. 2014, 16:52 Actualizat: 18 Aug. 2014, 16:53 Stiri
Pe aceeași temă