S-a stabilit programul complet al seriei 1 a Ligii 3

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 18 Aug. 2014, 15:40 Actualizat: 18 Aug. 2014, 16:08 Stiri
S-a stabilit  programul complet al seriei 1 a Ligii 3

În această dimineață, la sediul FRF, a avut loc tragerea la sorți a programului competițional al noului sezon, 2014-2015, al Ligii 2 și 3. În ședința prezidată de secretarul general al FRF, Gheorghe Chivorchian, s-a procedat la extragerea bilelor din urnă și împerecherea echipelor conform tabelei Berger de 14 echipe.

Vă reamintim că ediția 2014-2015 a Ligii 3 va consta într-un sezon regulat de 26 de etape. În acest campionat vor lua startul 68 de echipe (seriile II, III și V au 14 formații în componență, iar seriile I și IV au câte 13), urmând a evolua într-un sistem în care fiecare club joacă, cu toți ceilalți adeversari, o dată pe teren propriu, o dată în deplasare (13 etape tur – 13 etape retur).

Țintarul jocurilor din campionatul Ligii 3 este programat pe baza Tabelei Berger pentru 14 echipe.

Promovează în Liga a 2-a echipele clasate pe locurile 1 din fiecare serie (în total 5 echipe).

Retrogradează în Liga a 4-a echipele clasate pe locurile 13 și 14 din seriile cu 14 echipe, locul 13 din seria cu 13 echipe (seria a 4-a), plus o echipă de pe locul 12. În această situație, va fi alcătuit un clasament special în care se vor lua în calcul numai jocurile susținute de echipele de pe locurile 12 cu echipele clasate pe locurile 1 -11.

Meciurile se vor juca sâmbăta, însă cluburile care doresc să își mute meciurile pentru vineri pot face o cerere în acest sens la FRF

Iată și programul complet al seriei 1 a Ligii 3:

Etapa I – 30.08.2014         
            
Cetatea Târgu Neamț    –    Știința Miroslava    
Sepsi OSK    –    Aerostar Bacău    
AFK Csikszereda    –    Sporting Liești    
Petrotub Roman    –    FC Păpăuți    
CSM Pașcani    –    Bucovina Rădăuți    
Ceahlăul II    –    Bucovina Pojorâta    
FC Zagon
  stă.           

Etapa a II-a – 06.09.2014  
            
Aerostar Bacău    –    Cetatea Târgu Neamț    
FC Zagon    –    Sepsi OSK       
FC Păpăuți    –    AFK Csikszereda    
Bucovina Rădăuți    –    Petrotub Roman    
Bucovina Pojorâta    –    CSM Pașcani    
Știința Miroslava    –    Ceahlăul II    
Sporting Liești
stă.

Etapa a III-a – 13.09.2014

Aerostar Bacău    –    Știința Miroslava    
Cetatea Târgu Neamț    –    FC Zagon    
Sepsi OSK    –    Sporting Liești    
AFK Csikszereda    –    Bucovina Rădăuți    
Petrotub Roman    –    Bucovina Pojorâta    
CSM Pașcani    –    Ceahlăul II    
FC Păpăuți
stă.  
           
Etapa a IV-a – 20.09.2014        

FC Zagon    –    Aerostar Bacău    
Sporting Liești    –    Cetatea Târgu Neamț    
FC Păpăuți    –    Sepsi OSK    
Bucovina Pojorâta    –    AFK Csikszereda    
Ceahlăul II    –    Petrotub Roman    
Știința Miroslava    –    CSM Pașcani    
Bucovina Rădăuți
stă.   

Etapa a V-a – 27.09.2014          

FC Zagon    –    Știința Miroslava    
Aerostar Bacău    –    Sporting Liești    
Cetatea Târgu Neamț    –    FC Păpăuți    
Sepsi OSK    –    Bucovina Rădăuți    
AFK Csikszereda    –    Ceahlăul II    
Petrotub Roman    –    CSM Pașcani    
Bucovina Pojorâta
stă.

Etapa a VI-a – 04.10.2014         

Sporting Liești    –    FC Zagon    
FC Păpăuți    –    Aerostar Bacău    
Bucovina Rădăuți    –    Cetatea Târgu Neamț    
Bucovina Pojorâta    –    Sepsi OSK    
CSM Pașcani    –    AFK Csikszereda    
Știința Miroslava    –    Petrotub Roman    
Ceahlăul II
stă.

Etapa a VII-a – 11.10.2014     

Știința Miroslava    –    Sporting Liești    
FC Zagon    –    FC Păpăuți    
Aerostar Bacău    –    Bucovina Rădăuți    
Cetatea Târgu Neamț    –    Bucovina Pojorâta    
Sepsi OSK    –    Ceahlăul II    
AFK Csikszereda    –    Petrotub Roman    
CSM Pașcani
stă.

Etapa a VIII-a – 18.10.2014              
              
FC Păpăuți    –    Sporting Liești        
Bucovina Rădăuți    –    FC Zagon        
Bucovina Pojorâta    –    Aerostar Bacău        
Ceahlăul II    –    Cetatea Târgu Neamț        
CSM Pașcani    –    Sepsi OSK        
AFK Csikszereda    –    Știința Miroslava        
Petrotub Roman
stă.
               
Etapa a IX-a – 25.10.2014          
                
Știința Miroslava    –    FC Păpăuți        
Sporting Liești    –    Bucovina Rădăuți        
FC Zagon    –    Bucovina Pojorâta        
Aerostar Bacău    –    Ceahlăul II        
Cetatea Târgu Neamț    –    CSM Pașcani        
Sepsi OSK    –    Petrotub Roman        
AFK Csikszereda
stă.   

Etapa a X-a – 01.11.2014      

Bucovina Rădăuți    –    FC Păpăuți        
Bucovina Pojorâta    –    Sporting Liești        
Ceahlăul II    –    FC Zagon        
CSM Pașcani    –    Aerostar Bacău        
Petrotub Roman    –    Cetatea Târgu Neamț        
AFK Csikszereda    –    Sepsi OSK        
Știința Miroslava
stă.   
                
Etapa a XI-a – 08.11.2014           

Știința Miroslava    –    Bucovina Rădăuți        
FC Păpăuți    –    Bucovina Pojorâta        
Sporting Liești    –    Ceahlăul II        
FC Zagon    –    CSM Pașcani        
Aerostar Bacău    –    Petrotub Roman        
Cetatea Târgu Neamț    –    AFK Csikszereda        
Sepsi OSK
stă.        

Etapa a XII-a – 15.11.2014              

Bucovina Pojorâta    –    Bucovina Rădăuți        
Ceahlăul II    –    FC Păpăuți        
CSM Pașcani    –    Sporting Liești        
Petrotub Roman    –    FC Zagon        
AFK Csikszereda    –    Aerostar Bacău        
Sepsi OSK    –    Știința Miroslava        
Cetatea Târgu Neamț
stă.

Etapa a XIII-a – 22.11.2014         

Știința Miroslava    –    Bucovina Pojorâta        
Bucovina Rădăuți    –    Ceahlăul II        
FC Păpăuți    –    CSM Pașcani        
Sporting Liești    –    Petrotub Roman        
FC Zagon    –    AFK Csikszereda        
Cetatea Târgu Neamț    –    Sepsi OSK
Aerostar Bacău
stă.

Etapa a XIV-a – 07.03.2015      
            
Știința Miroslava    –    Cetatea Târgu Neamț    
Aerostar Bacău    –    Sepsi OSK    
Sporting Liești    –    AFK Csikszereda    
FC Păpăuți    –    Petrotub Roman    
Bucovina Rădăuți    –    CSM Pașcani    
Bucovina Pojorâta    –    Ceahlăul II
FC Zagon
stă.   
            
Etapa a XV-a – 14.03.2015    
            
Cetatea Târgu Neamț    –    Aerostar Bacău    
Sepsi OSK    –    FC Zagon 
AFK Csikszereda    –    FC Păpăuți    
Petrotub Roman    –    Bucovina Rădăuți    
CSM Pașcani    –    Bucovina Pojorâta    
Ceahlăul II    –    Știința Miroslava    
Sporting Liești
stă.

Etapa a XVI-a – 21.03.2015   

Știința Miroslava    –    Aerostar Bacău    
FC Zagon    –    Cetatea Târgu Neamț    
Sporting Liești    –    Sepsi OSK   
Bucovina Rădăuți    –    AFK Csikszereda    
Bucovina Pojorâta    –    Petrotub Roman    
Ceahlăul II    –    CSM Pașcani   
FC Păpăuți
stă.
            
Etapa a XVII-a – 28.03.2015      

Aerostar Bacău    –    FC Zagon    
Cetatea Târgu Neamț    –    Sporting Liești    
Sepsi OSK    –    FC Păpăuți 
AFK Csikszereda    –    Bucovina Pojorâta    
Petrotub Roman    –    Ceahlăul II    
CSM Pașcani    –    Știința Miroslava    
Bucovina Rădăuți
stă.

Etapa a XVIII-a – 04.04.2015

Știința Miroslava    –    FC Zagon    
Sporting Liești    –    Aerostar Bacău    
FC Păpăuți    –    Cetatea Târgu Neamț    
Bucovina Rădăuți    –    Sepsi OSK   
Ceahlăul II    –    AFK Csikszereda    
CSM Pașcani    –    Petrotub Roman    
Bucovina Pojorâta
stă. 

Etapa a XIX-a – 11.04.2015

FC Zagon    –    Sporting Liești    
Aerostar Bacău    –    FC Păpăuți    
Cetatea Târgu Neamț    –    Bucovina Rădăuți    
Sepsi OSK    –    Bucovina Pojorâta      
AFK Csikszereda    –    CSM Pașcani    
Petrotub Roman    –    Știința Miroslava
Ceahlăul II
stă.   

Etapa a XX-a – 18.04.2015      

Sporting Liești    –    Știința Miroslava    
FC Păpăuți    –    FC Zagon
Bucovina Rădăuți    –    Aerostar Bacău
Bucovina Pojorâta    –    Cetatea Târgu Neamț
Ceahlăul II    –    Sepsi OSK
Petrotub Roman    –    AFK Csikszereda
CSM Pașcani
stă.

Etapa a XXI-a – 25.04.2015         
                
Sporting Liești    –    FC Păpăuți        
FC Zagon    –    Bucovina Rădăuți        
Aerostar Bacău    –    Bucovina Pojorâta        
Cetatea Târgu Neamț    –    Ceahlăul II        
Sepsi OSK    –    CSM Pașcani       
Știința Miroslava    –    AFK Csikszereda
Petrotub Roman
stă.             
                
Etapa a XXII-a – 02.05.2015             
                
FC Păpăuți    –    Știința Miroslava        
Bucovina Rădăuți    –    Sporting Liești        
Bucovina Pojorâta    –    FC Zagon        
Ceahlăul II    –    Aerostar Bacău        
CSM Pașcani    –    Cetatea Târgu Neamț
Petrotub Roman    –    Sepsi OSK
AFK Csikszereda
stă.

Etapa a XXIII-a – 09.05.2015

FC Păpăuți    –    Bucovina Rădăuți
Sporting Liești    –    Bucovina Pojorâta
FC Zagon    –    Ceahlăul II
Aerostar Bacău    –    CSM Pașcani
Cetatea Târgu Neamț    –    Petrotub Roman
Sepsi OSK    –    AFK Csikszereda
Știința Miroslava
stă.
        
Etapa a XXIV-a – 16.05.2015

Bucovina Rădăuți    –    Știința Miroslava
Bucovina Pojorâta    –    FC Păpăuți
Ceahlăul II    –    Sporting Liești
CSM Pașcani    –    FC Zagon
Petrotub Roman    –    Aerostar Bacău
AFK Csikszereda    –    Cetatea Târgu Neamț
Sepsi OSK
stă.

Etapa a XXV-a – 23.05.2015

Bucovina Rădăuți    –    Bucovina Pojorâta
FC Păpăuți    –    Ceahlăul II
Sporting Liești    –    CSM Pașcani
FC Zagon    –    Petrotub Roman
Aerostar Bacău    –    AFK Csikszereda
Știința Miroslava    –    Sepsi OSK
Cetatea Târgu Neamț
stă.

Etapa a XXVI-a – 30.05.2015

Bucovina Pojorâta    –    Știința Miroslava
Ceahlăul II    –    Bucovina Rădăuți
CSM Pașcani    –    FC Păpăuți
Petrotub Roman    –    Sporting Liești
AFK Csikszereda    –    FC Zagon
Sepsi OSK    –    Cetatea Târgu Neamț
Aerostar Bacău
stă.

Articol scris de Marius ANGHEL și Mihai ANDRIEȘ

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 18 Aug. 2014, 15:40 Actualizat: 18 Aug. 2014, 16:08 Stiri
Pe aceeași temă