Corona s-a împiedicat de „lanterna roșie”

16 May. 2012, 12:22 Stiri
Corona** s-a împiedicat de

Gloria II a reușit surpriza etapei a 27-a în Liga a 3-a, miercuri, la Romuli. Echipa antrenată de Cristian Coroian, deținătoarea lenternei roșii în eșalonul 3, i-a furat două puncte echipei de pe primul loc, după o remiză albă, 0-0.

Bistrițenii au jucat cu 6 juniori în primul 11, iar după pauză au mai intrat doi. Corona Brașov, adversara echipei bistrițene a avut o mare ocazie în prima repriză, parată de portarul Botoșer, însă și jucătorii Gloriei s-au apropiat periculos de poarta adversă în câteva rânduri.

„S-au depășit pe ei, s-au dăruit la maximum, în condițiile unui arbitraj foarte bun”, spune Valer Someșan, șeful centrului de copii și juniori al Gloriei.

Gloria II: Botoșer, Homei, Patca, Lauriuc, Sâplăcan, Șomodi, Antonescu, Jarda, Guț, Rogozan, Colța. Au mai intrat: Pârvu, Luca, Brumă, Archiudean

Sursa: Sportul Bistrițean