Rezultatele și marcatorii etapelor 14 și 16 ale Ligii 3. Campionatul s-a reluat cu cinci echipe mai puțin

Autor: Valentin Nastaila Publicat: 06 Mar. 2016, 12:46 Actualizat: 11 Mar. 2016, 14:41 Liga 3
Rezultatele și marcatorii etapelor 14 și 16 ale Ligii 3.  Campionatul s-a reluat cu cinci echipe mai puțin

La finalul acestei săptămâni, vineri și sâmbătă, se reia și campionatul Ligii 3. Returul seriilor I, II, III și V se va relua de la etapa a 14-a, în timp ce a V-a serie reîncepe de la etapa a 16-a, tot prima a returului.

Începutul anului 2016 va fi și mai sărat pentru campionatul Ligii 3. Patru echipe s-au retras din competiție în iarnă, Bucovina Rădăuți și FC Zagon (ambele din Seria 1), Inter Olt Slatina (S3) și Luceafărul Bălan (S5), în timp ce Cetatea Târgu Neamț (S1) a fost exclusă de Comisia de Disciplină și Etică a FRF din cauza litigiilor pierdute. Toate aceste echipe vor pierde în retur la „masa verde”.

Înaintea desfășurării acestei etape cei cinci lideri ai seriilor sunt: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Seria I – 33 pct.), Juventus București (Seria a II-a – 30 pct.), Inter Olt Slatina (Seria a III-a – 29 pct.), ASU Poli Timișoara (Seria a IV-a – 34 pct.) și FCM Avântul Reghin (Seria a V-a – 31 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I, etapa 14

4 martie, ora 15:00
Bucovina Rădăuți – Atletico Vaslui  0-3
Gazdele s-au retras din competiție în această iarnă și vor pierde meciurile rămase la „masa verde”.
Aerostar Bacău – Inter Dorohoi   0-0

5 martie, ora 15:00
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Metalosport Galați  2-0
Huiban (12), L. Fulop (75)
Știința Miroslava – CSM Pașcani    3-0
Ghiarasim (10), Ad. Sasu (28), G. Maxim (55)
Sporting Liești – CS Panciu    1-3
D. Sandu (86) / Hany Ragab (8), C. Pasăre (13), G. Duca (80)
Petrotub Roman – Olimpia Râmnicu Sărat 1-1
Dutciuc (89) / M. Vișan (80)
Cetatea Târgu Neamț – FC Zagon 
Nu s-a disputat, deoarece gazdele au fost excluse din competiție, în timp ce oaspeții s-au retras din campionat în această iarnă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II, etapa 14

4 martie, ora 15:00
Metaloglobus București – Voința Snagov     2-1
G. Moldoveanu (14), Val. Ghenovici (85) / Buduroi (4)
Dinamo II București – Unirea Slobozia   3-2
Neață (15), P. Petre (18), Neicuțescu (30) / Ibrian (59, 68)
Juventus București – CS Tunari   1-1
Chipirliu (59) / Al. Burlacu (79)

5 martie, ora 15:00
Delta Dobrogea Tulcea – Viitorul Domnești  1-0
N. Crețu (15)
Înainte Modelu – CSM Oltenița    2-5
R. Mihalache (33, 82 – pen.) / V. Lungu (5, 69), Rz. Udrea (38), D. Gheorghe (46, 73)
Gloria Popești Leordeni – FC Viitorul II  2-2
Angelescu (65), Mărgărit (67) / Fl. Coman (60, 81)
Petrolistul Boldești stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III, etapa 14

4 martie, ora 15:00
Concordia Chiajna II – AFC Hărman 3-1
Fl. Răsdan (40), Pencea (57), Cocîrlă (87) / Vlad Boția (37)
Atletic Bradu – Inter Olt Slatina    3-0
Echipa oaspete s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

5 martie, ora 15:00
CS Afumați – FC Voluntari II    3-0
Vlada (38), V. Gheorghe (59, 75)
SCM Pitești – Sporting Turnu Măgurele   2-0
Cip. Tănasă (38), R. Grecu (86)
Urban Titu – CN Dinicu Golescu Câmpulung 0-2
Ad. Voicu (23), Oancea (59)
Sporting Roșiori – CS Podari    2-1
D. Ivănică (31), Bazavan (52) / Cl. Bălan (44)
CS Ștefănești – FC Aninoasa  3-1
G. Bragă (17), Bg. Năstase (76, 82) / I. Diță (63)

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV, etapa 16

4 martie, ora 15:00
Millenium Giarmata – Măgura Cisnădie    0-2
S. Lupu (23 – pen.), I. Petrescu (72 – pen.)
CSM Lugoj – CS U Craiova II   0-0
ACSO Filiași – CNS Cetate Deva   1-1
N. Popescu (85) / Mintaș (68)
Pandurii II Târgu Jiu – Performanța Ighiu   0-0

5 martie, ora 15:00
Minerul Motru – ASU Poli Timișoara   0-4
Todorov (10), M. Stancu (38), Cr. Gălan (55), Bădăuță (74)
Metalurgistul Cugir – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic   2-0
D. Preda (79, 89)
FC Hunedoara – Național Sebiș   1-1
I. Tecsi (8) / Seb. Susan (38)
CS Ineu stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V, etapa 14

4 martie, ora 15:00
Sănătatea Cluj – Unirea Dej    1-0
Al. Gașpar (90+2)
CS Oșorhei – ASF Comuna Recea    1-1
C. Popan (45) / L. Todea (49)
FC Zalău – Avântul Reghin     1-0
Cr. Tăbîrță (7)

5 martie, ora 15:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Luceafărul Oradea  0-1
C-tin. Roșu (9)
CS Iernut – Unirea Jucu     3-3
Chețan (34), Fekete (53), D. Ghirca (75) / G. Luca (31 – pen.), Brumă (48, 90+2)
CSM Sighetu Marmației – Luceafărul Bălan   3-0
Echipa oaspete s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.
Industria Galda – AFC Odorheiu Secuiesc  3-0
Partida nu s-a disputat, deoarece oaspeții au avut vizele medicale expirate.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Valentin Nastaila Publicat: 06 Mar. 2016, 12:46 Actualizat: 11 Mar. 2016, 14:41 Liga 3
Pe aceeași temă