Rezultatele și marcatorii ligii a III-a

Publicat: 30 Oct. 2009, 16:02 Actualizat: 08 Nov. 2009, 13:03 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  ligii a III-a

Astăzi se va disputa o nouă etapă din liga a treia. Etapa a
11-a, ultima din luna octombrie ne oferă câteva meciuri foarte
interesante. Printre acestea se numără derby-ul județean dintre
Retezatul Hațeg și CFR Simeria în C5, jocul dintre liderul Poli II
Iași și ocupanta locului 3 în C1, Petrotub Roman, dar și meciul
dintre ACSm Recaș și fosta divizionară B, ACU Arad.

Rămâi pe liga2.ro ca să fii primul care află rezultatele și
marcatorii.

Iată programul complet:

CLASAMENTELE CELOR ȘASE
SERII

Seria
I:

Poli Galați – Aerostar Bacău 2-0
Chelaru (40, 61)
FC Vaslui II – CSM Pașcani 0-0
Willy Bacău – Rapid CFR Suceava
2-1
Curiliuc (12, 57) / Șuleru (75)
Petrotub Roman – Poli Iași II 1-0
M. Popa (40)
Pambac Bacău – Oțelul II Galați 3-0
Câmpanu (72), Sascău (74, 80)
CSM Focșani – CF Brăila 2-2
V. Crăciun (5), A. Toma (28) / N. Bucă (13, 33)
Cetatea Târgu Neamț – CS Panciu, se dispută
astăzi, ora 15
CS Gura Humorului – Ceahlăul II, se dispută
astăzi, ora 15
Dunărea Galați II a stat deoarece ȘF
Rădăuți
s-a retras

Seria a
II-a:

Viitorul Ianca – CS Eforie 1-2
Ad. Crăciun (83) / Croitoru (1), Bejan (90+3)
AS Domnești – Partizanul Merei 6-1
D. Marin (5), M. Alexandru (14), I. Popa (27), Păștin (85), Anghel
(88, 90) / Ad. Sandu (50)
CS Viscofil – CSM Medgidia 4-0
A. Tudose (4), Bernard (15), Fluierică (62, 68)
OIL Terminal Constanța – Farul II Constanța
1-1
Mujdei (80) / Iovănescu (77)
Unirea Slobozia – CS Utchim Găești 6-1
V. Gheorghe (25, 53), Hertu (27, 55), Ivan (40), Stan (50) /
Bucuroaia (43)
Viitorul Însurăței – ACS Berceni 1-0
C. Dobre (75)
CS Tunari – Callatis Mangalia 0-1
Ihelewere (63)
Viitorul Chirnogi – Petrolul Berca 1-2
Moga (28) / Roman (19), G. Ion (35)
Viitorul Constanța – Dunărea Călărași 4-0
Posteucă (3), Lupu (29), Chițu (60), Banoti (90+2)

Seria a
III-a:

Petrolul Teleajen – Juventus București
1-4
De Grood (21) / Călințaru (26, 71), Dima (49), Mihăiescu (52)
Conpet Ploiești – CSM Târgoviște 3-0
Enescu (36), C. Ilie (62), M. Ivan (81)
Rapid II – Kaproni Boldești 3-2
M. Stoica (41, 75), Tene (61) / G. Bociu (8, 13)
Inter Clinceni – Argeșul Mihăilești 1-1
Al. Tudor (60) / Șt. Lisandru (76)
CS Buftea – Comprest GIM 2-2
D. Păun (30, 73) / Fl. Ene (78), Dragnea (83)
Viitorul Toporu – Adunații Copăceni 3-2
Ilie (25), Badea (35), Nofitovici (52) / Pușcaș (50), Iamandi
(85)
Electrosid Titu – AFC Filipeștii de Pădure
5-1
Ionică (39, 52, 65, 76), L. Neagu 90/ Chiriță (14)
CF Predeal – Chimia Brazi 1-3
Cristache 21 / Stana (59 – pen.), M. Dinu (63), C. Vlad (86)
Petrolul Videle – Unirea Tărlungeni, se dispută
astăzi, ora 15

Seria a
IV-a:

Ghecon Lăpușata – Armata Craiova 4-2
Mocioacă (6 pen), Nistor (13), Ciortan (34), Filipuș (37) / Turcilă
(21, 83 pen.)
FC Argeș II – FCM Alexandria 0-1
M. David 27
Prometeu Craiova – Progresul Corabia 5-0
A. Sava (10, 89), Corcoveanu (17), Bălă (65), E. Enache (80
pen.)
Oltchim Rm. Vâlcea – CS Albota 1-0
Smedescu (6)
Alro Slatina – Triumf Bârca 2-0
Streinu (17), Bârsan (19)
FCM Târgoviște – Ralbex Turcinești 2-1
Beniamin Popescu (33), Negoescu (76) / Meliță (26)
Minerul Jilț Mătăsari – U Craiova II 2-0
Badea (16 pen.), Clipici (53)
FC Caracal – Minerul Motru 2-1
A. Șerban (58), Kale Abiodun (77) – Lungu (55)
Juventus Bascov – Vișina Nouă, se dispută astăzi,
ora 15

Seria a
V-a:

Muncitorul Reșița – Milenium Giarmata
3-2
Dănăilă (22), Zgăbei (60), Avramovici (87) / Dobre (65) și Moisuc
(90+3)
Școlar Reșița – Becicherecu Mic 0-1
Z. Radu (59)
FC Timișoara II – CS Ineu 2-0
Ad. Popa (10), Jitaru (62)
ACS Recaș – ACU Arad 0-0
Sânnicolau Mare – Jiul Rovinari
1-1
Tulcan (36) / Trașcă (78)
Retezatul Hațeg – Marmosim Simeria 0-1
D. Dăscălescu (70)
Gloria Arad – Național Sebiș, se dispută astăzi,
ora 15
Pandurii II stă deoarece Viitorul
Sânandrei
s-a retras.
Minerul Mehedinți stă deoarece Progresul
Gătaia
s-a retras.

Seria a
VI-a:

Avântul Reghin – Seso C. Turzii 1-1
Silard (23) / Grigoroșcuță (70)
Voința Sibiu – Marmația Sighet 4-2
Suciu (24), Achim (28), Foro (61), Neguț (68) / Șer (16), Popan
(58)
AFC Od. Secuiesc – FC Cisnădie 3-1
Cicki (30), Bărbulescu (32-aut), Lazăr (44) / Piko (80)
Sănătatea Cluj – FC Zalău 1-0
Vădana (41-pen)
Unirea Dej – Gaz Metan II Mediaș 3-1
Zelencz (50), Băieșu (62, 73) / Paina (82)
Bihorul Beiuș – Gloria Bistrița II 2-1
Sabo (31), Tăut (40) / Diogo (54)
Unirea Ungheni – CSM Sebeș 0-0
Voința Livezile – CS Zlatna, se dispută astăzi,
ora 15
Turul Micula – Luceafărul Or., se dispută astăzi,
ora 15

Publicat: 30 Oct. 2009, 16:02 Actualizat: 08 Nov. 2009, 13:03 Rezultate
Pe aceeași temă