Rezultatele și marcatorii etapei a VII-a din play-off și play-out

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 23 May. 2014, 18:00 Actualizat: 28 May. 2014, 10:44 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a VII-a din play-off și play-out

Campionatul Ligii a III-a, ediția 2013-2014, mai are de disputat patru etape până la final. Astăzi, de la ora 18:00, se vor desfășura majoritatea partidelor rundei a VII-a a play-off-ului și play-out-ului. Mâine, de la aceeași oră, urmează să se joace ultimele nouă meciuri.

În etapa a VII-a vor sta Aerostar Bacău (S1), Sporting Liești (S2), FCM Reșița 2012, Știința Turceni (ambele din S4), FC Arieșul 1907 Turda (S5) și FC Păpăuți (S6) pentru că nu au adversari. SCM Argeș Pitești va câștiga în această rundă la „masa verde” ca urmare a retragerii echipei prahovene FCM Câmpina pe 18 aprilie, la o zi după primul meci din play-off.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Kosarom Pașcani – Bucovina Pojorâta 1-1
Nemțeanu (26) / Buhăceanu (25)
FCM Dorohoi – Petrotub Roman 4-1
Grumezescu (21, 38), Al. Marin (59), Ed. Sandu (69 – pen.) / M. Damian (55)
Ceahlăul II Piatra Neamț – CSM Moinești 5-2
Popadiuc (19), Margine (26, 37, 64), Plăcintă (86) / Chelaru (80, 85)
Știința Miroslava – Cetatea Târgu Neamț    3-2
Ghiarasim (10), Giurumescu (60), P. Tincu (80 – pen.) / D. Zavate (50 – pen.), Gorea (71)
Sporting Suceava – Bucovina Rădăuți    1-2
Sg. Amariei (55) / M. Popescu (40), Zaremba (80)
Aerostar Bacău stă.

SERIA II

Viitorul Axintele – Dunărea Călărași     3-1
M. Luca (15), Ad. Tudose (35), A. Enciu (80) / V. Stanciu (60)
CS Ștefănești – Gloria Pop. Leordeni  3-1
Voican (25, 65), St. Nicolae (80) / Ov. Andrei (67)
CS Afumați  – FC Voluntari    1-0
M. Chirilă (28)
Oțelul II – Rapid Fetești         0-0
Conpet Cireșu – Callatis 2012 Mangalia    7-0

St. Nicoliță (6, 38, 82), A. Radu (24, 62), A. Crăciun (71, 78)
Sporting Liești stă.

SERIA III

Inter Clinceni – Juventus București    2-0
Ct. Tudor (19) A. Dumitru (41)
Viitorul Domnești – Concordia II Chiajna    0-0
CS Vișina Nouă – Metaloglobus București    2-1

Mitroi (70), Priescu (75) / Păuna (35)
CS Balotești – FC Balș   3-0
Echipa oaspete nu s-a prezentat la meci.
CS Tunari – CS Podari    1-1
M. Dumitru (80) / Bălmău (90+3)
ACSVM Craiova – Dinamo II București    2-3
Stoiu (33), Năstase (84) / Cioinac (25, 37), Krausz (76)

SERIA IV

FC Hunedoara – Vulturii Lugoj 2-1
Dârvaru (15), Pepenar (29) / Vlădia (6)
Millenium Giarmata – Pandurii II Târgu Jiu 2-1
M. Călin (45), Leucă (90+4) / P. Roșu (79)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – FC Caransebeș 1-1
Telescu (76 – pen.) / Săulescu (50)
Jiul Rovinari – Muncitorul Reșița 1-1
Frățilescu (78) / Costachi (90+2)
FCM Reșița 2012 și Știința Turceni stau.

SERIA V

Șoimii Pâncota – CS Oșorhei 2-0
Al. Mihai (5, 42)
Național Sebiș – Metalurgistul Cugir 2-2
Blănaru (23), Beuran (90+3) / I. Radu (1), Oară (13)
Unirea Jucu – Unirea Dej 2-1
V. Pop (37), R. Stan (70) Sg. Rus (85 – pen.)
CS Ineu – FCM Baia Mare    5-1
Băd (15, 39, 65), Francescu (34), Tomuț (90+1 – pen.) / Giurgiu (22)
FC Zalău – Sănătatea Cluj    2-2
A. Șulea (9, 15) / A. Ceaca (58. 83)
FC Arieșul 1907 Turda stă.

SERIA VI

Atletic Bradu – FC Zagon    0-0
Fortuna Poiana Câmpina – Chindia Târgoviște    2-0

Chipirliu (55, 90+1)
FCM Târgoviște – Conpet Ploiești    3-2
D. Popa (40, 58, 80) / C. Munteanu (30), Ruptureanu (81)
FCM Avântul Reghin – ACS Urban Titu    0-1
Ivașcă (40)
SCM Argeș Pitești – FCM Câmpina    3-0
Echipa oaspete s-a retras înaintea play-off-ului și pierde toate meciurile din această competiție la „masa verde”.
FC Păpăuți stă.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 23 May. 2014, 18:00 Actualizat: 28 May. 2014, 10:44 Rezultate
Pe aceeași temă