Rezultatele și marcatorii etapei a IV-a din play-off și play-out

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 06 May. 2014, 18:00 Actualizat: 07 May. 2014, 20:14 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a IV-a din play-off și play-out

Play-off-ul și play-out-ul Ligii a III-a continuă astăzi și mâine cu meciurile etapei a IV-a, intermediară. Azi, de la ora 18:00, se dispută aproape toate partidele rundei, în timp ce mâine, de la aceeași oră, se vor desfășura ultimul joc: Inter Clinceni – CS Balotești.

În etapa a IV-a vor sta Bucovina Rădăuți (S1), Rapid Fetești (S2), Unirea Dej (S5) și Urban Titu (S6) pentru că nu au adversari. FC Zagon va câștiga în această rundă la „masa verde” ca urmare a retragerii echipei prahovene FCM Câmpina pe 18 aprilie, la o zi după primul meci din play-off.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Bucovina Pojorâta – Cetatea Târgu Neamț 0-0
Petrotub Roman – Kosarom Pașcani 1-0

D. Marin (42 – pen.)
FCM Dorohoi – Știința Miroslava 3-2
Al. Marin (48), Vrabie (60), Ed. Sandu (72) / G. Petrea (10), Atudorei (22 – autogol)
CSM Moinești – Aerostar Bacău 1-3
I. Pascu (20) / R. Gheorghe (30), C. Ichim (44), P. Sârbu (90)
Ceahlăul II Piatra Neamț – Sporting Suceava 1-0
Ntambue (60)
Bucovina Rădăuți stă.

SERIA II

Dunărea Călărași – Gloria Pop. Leordeni         2-0
M. Ștefan (14), M. Șerban (34)          
FC Voluntari – Viitorul Axintele            1-1      

S. Rădoi (33) / A. Luca (30)
CS Afumați  – CS Ștefănești 2-1      
Balgiu (27), Vlada (52) / Voican (80)  
Callatis Mangalia – Sporting Liești       1-0
Calagi (21)
Conpet Cireșu – Oțelul II       1-5
A. Radu (42) / Răgălie (29), Adăscăliței (51, 59, 68), I. Codreanu (90)
Rapid Fetești stă.

SERIA III

Metaloglobus București – FC Balș    1-1
C. Cucu (14 – pen.) / Cr. Niculescu (45+24)
Juventus București – CS Vișina Nouă    1-1
Aug. Voinea (56) / Priescu (90 – pen.)
Concordia II Chiajna – CS Podari    2-1
Fl. Răsdan (43), Cr. Albu (73) / Bălmău (14)
Dinamo II București – Viitorul Domnești    4-0
Cioinac (14 – pen., 90+3), P. Radu (71), Samuilă (90+4 – pen.)
ACSVM Craiova – CS Tunari        0-2
Cr. Panait (55), A. Ilin (78)
Inter Clinceni – CS Balotești    0-1
Marinaș (26)

SERIA IV

Vulturii Lugoj – Pandurii II Târgu Jiu 1-1
Ștreangă (36) / Oiță (68)
FC Caransebeș – FC Hunedoara 0-1
Pepenar (37)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Millenium Giarmata 4-0
Telescu (13), Molcuț (78, 90), Z. Radu (87)
Muncitorul Reșița – FCM Reșița 2012 1-0
Fara (27)
Jiul Rovinari – Știința Turceni 3-2
Dăianu (13), Trofin (50), Frățilescu (76) / Barbu (28), Apetroaie (85)

SERIA V

Național Sebiș – Șoimii Pâncota 0-2
Dubeștean (49), Al. Mihai (81)
FCM Baia Mare – CS Oșorhei    1-1
Vanca (70) / Ember (5)
Metalurgistul Cugir – CS Ineu 4-2
Iovănescu (32, 90), Itu (67 – pen., 77) / Cornea (3), Georgiu (86)
FC Zalău – Unirea Jucu    1-1
Sulea (17) / V. Pop (82)
Sănătatea Cluj – FC Arieșul Turda 1-1
Nicula (34) / Șaucă (86)
Unirea Dej stă.

SERIA VI

Chindia Târgoviște – Atletic Bradu    4-1
C. Anton (5), Bucă (25), Văduva (75), A. Roman (90) /  A. Tănase (82 – pen)
Fortuna Poiana Câmpina – SCM Pitești    2-0
Chipirliu (21), Antohi (63)
Conpet Ploiești – FC Păpăuți        2-2
C. Munteanu (14), Dalu (47) / A. Damian (63, 80 – pen.)
FCM Târgoviște – Avântul Reghin    2-0
D. Popa (17), Cernea (20)
FC Zagon – FCM Câmpina    3-0
Echipa oaspete s-a retras înaintea play-off-ului și pierde toate meciurile din această competiție la „masa verde”.
ACS Urban Titu stă.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 06 May. 2014, 18:00 Actualizat: 07 May. 2014, 20:14 Rezultate
Pe aceeași temă