Rezultatele și marcatorii etapei a 23-a – Liga 3

Publicat: 09 Apr. 2010, 18:15 Actualizat: 11 Apr. 2010, 15:41 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 23-a – Liga 3

Astăzi, de la ora 17:00, vor avea loc meciurile celor șase serii
ale etapei a XXIII-a a Ligii a III-a. După ce săptămâna trecută
alte două formații au părăsit Liga a III-a, în ultimele zile încă
trei echipe au ales să își sfârșească aventura în cel de-al treilea
eșalon fotbalistic. Astfel, Victoria Adunații Copăceni, Juventus
Bascov și Utchim Găești vor pierde la masa verde ultimele partide
rămase în seriile lor.

Liga2.ro
ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria
I

Willy Bacău – FC Vaslui II 6-1
Întuneric (13),
Corman (19), Curiliuc (42, 50), Lipovanu (46), Hurdubei (80) /
Tiron (81)
Poli Galați – Petrotub Roman 2-3
Chiriac (30),
Fălcaru (35) / Menghia (5, 15, 70)
Poli II Iași – Pambac Bacău 4-1
Lamine (29, 54),
Șchiopu (42), Caragea (64) / Cr. Borcescu (88)
Dunărea II – CSM Focșani 0-2
Bîră (6), Milea
(53)
Aerostar – CS Panciu 1-2
Dragomir (36) /
Predoiu (8), C. Costin (90+5 – pen.)
CSM Pașcani – CF Brăila 0-2
Iosofache (4),
Bucă (14)
Ceahlăul II – Oțelul II Galați 2-1
Onciu (24), Cr.
Gafița (85) / Cr. Frunză (65)
Rapid CFR Suceava – Cetatea Târgu Neamț
, se dispută mâine de la ora
17:00

CS Rădăuți – CS Gura Humorului, nu se disputa,
ambele echipe s-au retras

Seria
II

Un. Slobozia – Viitorul Ianca 1-1
V. Gheorghe (82 –
pen.) / A. Crăciun (90+2)
CS Domnești – Viit. Însurăței 1-0
G. Popescu
(46)
ACS Berceni – CS Tunari 1-0
Fâșie (85 –
pen.)
Farul II – Victoria Chirnogi 3-0
Henry (55),
Drăghici (60), Mansur (75)
CSM Medgidia – D. Călărași 1-0
Agafiței
(82)
CS Eforie – Callatis Mangalia 1-1
Niță (44 – pen.)
/ Erdinci Cogali (42)
Utchim Găești – Viitorul Constanța 0-3
Utchim
s-a retras și pierde meciurile din retur cu
3-0
Oil Terminal Constanța – Viscofil Popești Leordeni
0-3
Oil Terminal
s-a retras și pierde meciurile din retur cu
3-0
Partizanul Merei – Petrolul Berca, se dispută mâine de la ora
17:00


Seria III

CS Buftea – Teleajen 6-1
Ad. Dumitrescu
(37), R. Ioniță (59, 78, 81), Goșman (67), Ad. Negrea (69) / G.
Georgescu (90)
Clinceni – Rapid II 0-0
Conpet – Viitorul Toporu 2-0
M. Ivan (28), C.
Ilie (88)
Comprest – Videle 3-1
Romanescu (5 –
pen., 65 – pen.), Ladaru (14) / Nica (75)
CSM Târgoviște – Brazi 1-3
Bârdeș (45+1) /
Baroian (43), Fl. Dumitru (69), Arnăutu (74)
Kaproni – Tărlungeni 0-1
Kajcsaracz
(90+3)
Juventus București – AFC Filipeștii de Pădure 3-0
Filipeștii
s-a retras și pierde meciurile din retur cu
3-0
Victoria Adunații Copăceni – Electrosid Titu 0-3
Adunații
s-au retras și pierd meciurile din retur cu
3-0
Argeșul Mihăilești – CF Predeal 3-0
Predeal
s-a retras și pierde meciurile din retur cu
3-0

Seria IV

Armata Craiova – Ralbex Turcinești 0-0
Oltchim –
Ghecon Lăpușata 0-0
FC Argeș II – Alro Slatina 0-1
Alin Mihai
(74)
Triumf Bârca – FCM Târgoviște 0-1
B. Popescu
(70)
Vișina Nouă – Minerul Mătăsari 2-1
Velica (70),
David (85) / Murdărea (50)
CS Albota – FC Caracal 0-0
FCM Alexandria – U Craiova II 4-1
I. Voicilă (7),
Micu (9), D. Voicilă (30 pen., 60) / Roman (75)
Juventus Bascov – Prometeu Craiova 0-3
Bascov
s-au retras și pierd meciurile din retur cu
3-0
Progresul Corabia – Minerul Motru, se dispută mâine de la ora
17:00


Seria
V

Unirea Sânnicolau Mare – Muncitorul Reșița 5-1
Fl. Pavel (21,
46), Tulcan (30, 60), Dragodan (88) / Bercsenyi (31)
FC Școlar Reșița – Pandurii II Târgu Jiu 3-4
C. Suru (27),
Scărlătescu (35), L. Micu (43) / Arrieta (31, 53), M. Popa (63),
Codrean (80 – pen.)
Jiul Rovinari – Gloria Arad 2-0
Șoșoi (46), Al.
Fotescu (62)
Mama Mia Becicherecu Mic – Minerul Mehedinți 1-1
Bâldea (43) /
Verdeș (76)
CS Ineu – Național Sebiș 0-2
R. Lung (40), E.
Roman (68)
Milenium Giarmata – CFR Simeria 1-0
Blănaru
(80)
ACS Recaș – FC II Timișoara
, se dispută mâine de la ora
17:00

Viitorul Sânandrei – Retezatul Hațeg, nu se
disputa, ambele echipe s-au retras
ACU Arad stă.

Seria VI

AFC Odorheiu Secuiesc – Voința Sibiu 1-0
A. Șimon
(73)
Voința Livezile – Sănătatea Cluj 0-3
Nicula (5), Șoș
(50), R. Sabo (75)
FC Zalău – Unirea Dej 3-2
A. Bălan (8),
Istvan (16), G. Gorga (87) / Petrescu (27), Popovici
(45)
FC Cisnădie – Bihorul Beiuș 0-0
CS Zlatna – Gloria II Bistrița 1-0
Budean
(15)
CS Marmația – CSM Sebeș 0-3
Meciul s-a
întrerupt în minutul 30 la scorul de 0-3 și va fi câștigat la „masa
verde” de Sebeș. Gazdele au început partida cu șapte jucători și au
avut un eliminat în minutul 30
FC Seso Câmpia Turzii – Gaz Metan II Mediaș 2-1
Grigoroșcuță
(’54), G. Bar (’74) / Boaru (30)
Turul Micula – Avântul Reghin 0-3
Micula
s-a retras și pierde meciurile din retur cu
3-0
Luceafărul Oradea – Unirea Ungheni, se dispută
mâine de la ora 17:00

Publicat: 09 Apr. 2010, 18:15 Actualizat: 11 Apr. 2010, 15:41 Rezultate
Pe aceeași temă