Rezultatele și marcatorii etapei a 20-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 18 Apr. 2015, 19:52 Actualizat: 19 Apr. 2015, 12:45 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 20-a

Campionatul Ligii a III-a își dispută astăzi, de la ora 17:00, prima parte a meciurilor etapei a 20-a. Restul partidelor se vor disputa sâmbătă, de la aceeași oră. În acest weekend vor sta cinci echipe: FC Zagon și CSM Pașcani (ambele din S1), Înainte Modelu (S2), UTA Bătrâna Doamnă și Vulturii Lugoj (ambele din S4). Înainte Modelu și UTA Bătrâna Doamnă vor câștiga totuși la „masa verde”, deoarece Oțelul s-a retras în iarnă, iar Minerul Mehedinți a fost exclusă pentru că nu s-a prezentat la două jocuri.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

Bucovina Rădăuți – Aerostar Bacău      1-0
Zaremba (2)
Ceahlăul II Piatra Neamț – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe  0-3
Fulop (60,75), Răduțoiu (82)
Petrotub Roman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc  1-2
Țapu (33) / Gyorgyi (60), Csuros (81)
Sporting Liești – Știința Miroslava  0-1
Ghiarasim (52)
Bucovina Pojorâta – Cetatea Târgu Neamț   2-1
S. Rus (31, 38) / Bobric (75)
FC Zagon și CSM Pașcani stau.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Voința Snagov – Delta Dobrogea Tulcea  2-1
R. Bălașa (32), D. Florea (61) / Chelaru (68)
Metaloglobus București – Callatis 2012 Mangalia    2-0
Ghenovici (5), A. Robu (20)
Dinamo II București – Metalosport Galați  3-1
Tîrcoveanu (5 – pen.), V. Tudorache (7), Fai Collins (21 – pen.) / Gohoreanu (15)
Înainte Modelu – Oțelul II Galați  3-0
Oțelul II s-a retras în această iarnă și pierde meciurile returului la „masa verde”.
Viitorul Domnești – CS Tunari  1-0
Cârjan (10)
Dunărea 2005 Călărași – Juventus București  1-0
V. Alexandru (13)
Viitorul Axintele – Gloria Popești Leordeni  1-0
Mihociu (32)

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

Atletic Bradu – FCM Târgoviște  2-0
C. Șerban (9), A. Tănase (68)
SCM Argeș Pitești – ACS Urban Titu  0-1
Neguț (44)
Concordia II Chiajna – CS Podari  5-0
G. Anton (29, 41), Fl. Răsdan (52, 75), Răducanu (55)
AFC Astra II – Chindia Târgoviște  0-2
Pătru (40 – pen.), C. Anton (55)
CS Vișina Nouă – CS Afumați  0-1
Muscă (51)
Sporting Roșiori – CN Dinicu Golescu Câmpulung  2-2
Turcin (35), Dr. Gheorghe (39) / Mazarache (51, 87)
CS Ștefănești – Inter Clinceni  3-0
I. Voicu (21), Cazacu (37, 48)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

ACSVM Craiova – FC Hunedoara  3-0
Stoichițoiu (8), Ct. Crăciun (37), C-tin. Scarlat (68)
Pandurii II Târgu Jiu – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 0-1
Hecsko (67)
ACSO Filiași – Știința Turceni  0-1
Fotescu (9)
Millenium Giarmata – Minerul Motru  2-0
Gârba (14), Bârză (37)
Minerul Mehedinți – UTA Bătrâna Doamnă  0-3
Mehedințenii nu s-au prezentat la primele două etape din retur și vor fi excluși din campionat.
Național Sebiș – CS Ineu  2-0
Șulea (19), I. Radu (79)
Vulturii Lugoj stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

Metalurgistul Cugir – FC Zalău    2-1
Ispas (35), Avramescu (90+4 – pen.) / Kuku (67)
Sănătatea Cluj – CS Oșorhei    2-1
Ad. Lupu (21), Gașpar (90+2) / D. Costea (75)
FCM Avântul Reghin – FCM Baia Mare  0-2
Vasile Pop (12), R. Lupu (31)
Unirea Dej – CS Iernut   0-0
CSC Sânmartin – Unirea Jucu  2-1

Jurca (48), G. Bogdan (67) / Mândrușcă (50)
CSM Sighetu Marmației – Industria Galda  2-0
P. Dragoș (8, 80)
FC Gloria Progresul – FC Arieșul 1907 Turda  3-1
Sighiartău (9, 77), Rogozan (52) / Șaucă (72)

VEZI clasamentul Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 18 Apr. 2015, 19:52 Actualizat: 19 Apr. 2015, 12:45 Rezultate
Pe aceeași temă